Nasi absolwenci o szkole i swoich dalszych losach

Piotr Bramiński- technolog technologii drewna.
„Technolog technologii drewna = zawód, w którym nie można się nudzić!  Jak drewno, które jest różnorodne, tak każdy dzień technologa przynosi coś nowego. Polska jest czwartym co do wielkości producentem mebli na świecie. Absolwenci technologii drewna nie mają problemów ze znalezieniem pracy zaraz po zakończeniu edukacji.  Dodatkowo duża ilość producentów mebli i znaczny niedobór technologów drewna na rynku pracy skutkują ponadprzeciętnym wynagrodzeniem, zwłaszcza w porównaniu ze średnią krajową. [...] Obecnie (od 2003 roku) pracuję w niemieckim koncernie produkującym narzędzia do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Od 3 lat na stanowisku Kierownika Projektów Branżowych zajmuję się wdrażaniem projektów technologicznych wraz z przedstawicielami handlowymi na terenie całego kraju jak i również w krajach, gdzie znajdują się oddziały produkcyjne szwedzkiego producenta mebli. Przeprowadzam szkolenia z zasad prawidłowego doboru parametrów obróbki narzędzi.
Praca, którą wykonuję, wiąże się z częstymi wyjazdami krajowymi jak również zagranicznymi. Poznaje się dużo ciekawych ludzi z branży drzewnej.”

Rafał  Weihrauch - technolog technologii drewna.
„Dzięki umiejętnościom nabytym zarówno w szkole średniej jak i później na studiach miałem okazję pracować w firmach o różnorodnej specyfice. Pozwoliło mi to na zapoznanie się z branżą stolarską, meblarską oraz np. z producentami luksusowych jachtów. Obecnie pracuję jako kierownik
sprzedaży i doradca klienta w firmie Alfred Clouth Lackfabrik GmbH.
Branża drzewna jest jedną z najbardziej rozwojowych gałęzi przemysłu, co daje bardzo duże możliwości znalezienia dobrze płatnej i interesującej pracy.”

Tomasz Zgórecki- technolog technologii drewna kontynuujący rodzinną tradycję.

„ [kilka lat temu] trafiłem do koncernu szwedzkiego  Tarkett w Orzechowie  produkującego  trzywarstwowe podłogi drewniane.  Było to nowe wyzwanie dla mnie. Zatrudniono mnie  w nieco innym charakterze,  jako planistę produkcji.  Dotychczasowe zawodowe doświadczenie procentowało czymś nowym, ponadto poszerzałem wiedzę dzięki  bardzo szerokim szkoleniom  z SAPa w Szwecji- w siedzibie matce oraz w Orzechowie. Tam wykorzystywałem wiedzę zdobytą  w technikum i na studiach oraz w poprzednich miejscach pracy, a przede wszystkim biegłą znajomość języka angielskiego, w tym technicznego. Tarkett umożliwił poznanie czegoś nowego np. gatunków egzotycznych drewna, które dotąd znałem tylko z  książek oraz zajmowanie się call off -wywołaniami surowców drzewnych do produkcji podłogi. [...]
Od 6 lat pracuję dla innego wielkiego koncertu, Kronospanu,  lidera w produkcji materiałów drewnopochodnych takich jak MDF, płyty wiórowej surowej, laminowane, OSB,   HDF oraz paneli podłogowych i ściennych.  Tutaj jestem planistą produkcji dla  dwóch  zakładów:  w Poznaniu oraz w Nowym Świętowie koło Głuchołaz .
Jeśli ktoś szuka innej niż liceum szkoły, która nauczy nie tylko teorii, ale także praktyki, to Technikum Technologii Drewna przy Raszyńskiej jest dobrym adresem i super miejscem dla ludzi, którzy mają 16 lat i nie chcą być w liceum.”

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design