Festiwal Małych Form Teatralnych „Chichot Pegaza” odbył się w naszej szkole już po raz szósty. Tym razem – 14 marca, w sobotę. Imprezę otworzył dyrektor Zespołu Szkół, pan Grzegorz Owczarzak. Od rana mogliśmy podziwiać spektakle grup teatralnych z poznańskich i podpoznańskich gimnazjów. Było ich aż osiem.

Nasz przegląd otworzyło przedstawienie „Jestem Julią. Mam lat tysiąc” przygotowane przez Koło Teatralne z Gimnazjum nr 2 w Poznaniu. Następnie zaprezentowali się: Grupa „Na Afiszu” z Gimnazjum nr 60 („Śpiąca królewna”), Grupa Variete z Gimnazjum w Borowie („Z kobietą przez wieki”), Grupa No Name z Gimnazjum nr 11 w Poznaniu („Versus”), Grupa Teatralna Wyczuleni z Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Dopiewie („Moralność”), Grupa „Za Kulisami” z Gimnazjum nr 43 („Przygody dobrego wojaka Szwejka”), Teatr Młodych z Gimnazjum nr 54 w Poznaniu („O nowych Wojciecha dziełach oraz jego śmierci męczeńskiej i wdowim groszu”) oraz Grupa COKOLWIEK z Gimnazjum nr 1 w Luboniu („Cokolwiek bajkowo”).
Spektakle oceniało jury w składzie: pani Karolina Pawełska (Teatr Ósmego Dnia), pani wicedyrektor ZSB-D, Małgorzata Olejniczak oraz pani Hanna Stróżyk, polonistka. Wyłonienie zwycięzców było arcytrudnym zadaniem, gdyż – jak uznali jurorzy – z roku na rok poziom spektakli jest coraz wyższy. Pierwsze miejsce otrzymała grupa No Name – za przedstawienie „Versus” (opiekunką zespołu jest pani Aneta Pluta). Doceniono, że spektakl powstał na kanwie własnego scenariusza a aktorzy zaprezentowali wspaniałą grę zespołową. Miejsce drugie zajął zespół pod kierunkiem pani Aleksandry Kołcz i pana Przemysława Walkowiaka, Grupa COKOLWIEK, za rewelacyjne wykonanie „Bajek dla potłuczonych” („Cokolwiek bajkowo”). Trzecią statuetkę otrzymała Grupa Variete z Gimnazjum w Borowie – za spektakl „Z kobietą przez wieki” (opiekunka: pani Dorota Maria Puto). Nagrodę indywidualną – za zdolności aktorskie – zdobyła Bianka Stefańska z Grupy Teatralnej Wyczuleni. Grupą opiekuje się pani Małgorzata Rogal-Dropińska.
Organizacją festiwalu zajęli się nasi uczniowie, którzy oprócz prowadzenia imprezy (Emil Górny i Zuzanna Galant) oraz opieki nad poszczególnymi grupami teatralnymi, realizowali również film dokumentalny na temat „Chichotu Pegaza”.
Nad całością czuwali, jak co roku, poloniści.
Przegląd nie odbyłby się bez wsparcia finansowego Rady Rodziców przy Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych, za co serdecznie dziękujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://zsbd.pl/1301-vi-chichot-pegaza#sigProGalleriab8f4be860d

 Fotorelacja

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design