Mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj w naszej placówce bibliotekarkę z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Pani Joanna Bednarek podczas Rady Pedagogicznej poprowadziła wykład dla nauczycieli zatytułowany „Oferta Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu pomocą w zachęcaniu młodzieży do czytania”.
Natomiast, w czasie wywiadówek Rodzice mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej  „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”.

Obydwie prezentacje miały miejsce w ramach współpracy naszej biblioteki szkolnej z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną nawiązaną dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Gorąco dziękujemy Pani Joannie za zaprezentowanie oferty PBP oraz ukazanie w innym świetle wpływów, jakie czytanie ma na rozwój naszych uczniów.Podczas wrześniowych zebrań z Rodzicami, szkolne bibliotekarki przy współpracy z wychowawcami przedstawiły Rodzicom możliwości jakie niesie za sobą udział  w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa oraz zaprosiły rodziców do współtworzenia list książek proponowanych do zakupu do księgozbioru bibliotecznego. Więcej zdjęć.

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design