Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 stycznia 2019 r. zmarła ś.p. ROMANA STOBIECKA, emerytowana nauczycielka chemii Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych w Poznaniu, Żołnierz AK, Powstaniec Warszawski ps. Roma, Danusia, sanitariuszka batalionu Golski
Msza święta za zmarłą zostanie odprawiona w piątek, 1 lutego 2019 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca o.o. Pallotynów w Poznaniu ul. Przybyszewskiego 30.  
Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 12.45 na Cmentarzu Miłostowo od strony ul. Gnieźnieńskiej.

Spełniając wolę zmarłej, na cmentarzu, zamiast kwiatów i zniczy przez rodzinę zmarłej, będą zbierane datki na wsparcie uczniów z Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych, potrzebujących pomocy materialnej.

Wszystkich,  którym czas pozwoli, proszę  o  udział  w  ostatnim  pożegnaniu.

                                                                                                             Dyrekcja  ZSB-D


Wspomnienia o ś.p. Romanie Stobieckiej
Archiwum Historii Mówionej - kliknij
Powstańcze Biogramy - kliknij

 

WSPOMNIENIE

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki i wychowawczyni śp. ROMANY STOBIECKIEJ.

Nasza koleżanka pracowała w Zasadniczej Szkole Budowlanej w latach 1961 – 1977. Uczyła chemii i pełniła obowiązki wychowawcy. Była przez nas postrzegana jako szlachetny człowiek o pięknym wnętrzu. Wierna swoim ideałom i powołaniu, sumiennie wypełniała swoje obowiązki.

Dla nas absolwentów była nie tylko bardzo dobrą nauczycielką chemii, ALE przede wszystkim – co doceniliśmy po latach – „profesorką od spraw trudnych”. Mieliśmy do niej bezwzględne zaufanie. Emanowało od Niej ciepło i mądrość życiowa. Uczyła nas, jak żyć. Wpajała nam zasady, którymi, jak zaobserwowaliśmy, kierowała się w życiu, tzn. należy być przyzwoitym, uczciwym i otwartym na innych.

Pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.

                                                           Emerytowani Nauczyciele i Absolwenci

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design