Jak co roku w okresie przedświątecznym nauczyciele języków obcych ogłaszają konkursy. Tym razem dwa: plastyczny i muzyczny. Szczegóły poniżej.

1. Konkurs na Językową Kartkę Bożonarodzeniową*.
Własnoręcznie wykonane kartki, duże i małe, kwadratowe i podłużne, kolorowe i czarnobiałe, z tekstem (na pierwszej stronie i w środku) po angielsku, niemiecku lub rosyjsku uczniowie przynoszą do czwartku 12 grudnia 2019 r. do swoich nauczycieli językowców. W poniedziałek 16.12. br. przygotowana zostanie z nich wystawa.

Kartki wykonane samodzielnie w domu nagradzone będą oceną 5 z wagą 1.
Można przygotować 2 kartki, w językach, których uczniowie się uczą – zdobywają wtedy dwie oceny.
Na autorów najpiękniejszych kartek, wypełnionych poprawnym gramatycznie i ortograficznie tekstem czekają nagrody - w trzech kategoriach językowych!!
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród -  piątek 20 grudnia br.

Podpowiedzi dla uczących się rosyjskiego:
Pocztówki z okazji Nowego Roku
Teksty życzeń noworocznych
Pocztówki z okazji Bożego Narodzenia
Życzenia świąteczne

2. Konkurs obcojęzycznej kolędy i piosenki świątecznej, który odbędzie się w ramach XVIII Poznańskiego Międzyszkolnego Przeglądu Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej, 15 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 w XXV LO, przy ul. Widnej. Umiesz śpiewać? Lubisz to robić? Znasz kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w języku obcym (angielskim, niemieckim, rosyjskim) zgłoś się do swojego nauczyciela do piątku 6 grudnia, podając tytuł i język piosenki oraz czy zaśpiewasz solo czy w  zespole (maks. 5 os.). Do 13.12. prześlij podkład piosenki/kolędy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub daj go na pendreivie swojemu nauczycielowi. Cały czas ćwicz nad doskonałaością wykonania przygotowywanego utworu. Elinimacje odbędą się w czwartek 19 grudnia br. o godz. 12.20 w Auli szkoły. Do reprezentowania szkoły zostaną wybrane dwie  najlepsze formacje (soliści lub zespoły). Powodzenia!

*konurs dotyczy klas I-II LO oraz I-III technikum.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design