Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, fizyka, informatyka.
Przedmioty rozszerzone: matematyka, język angielski.
Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, fizyka w budownictwie.
Języki obce: język angielski - kontynuacja; drugi język do wyboru: niemiecki lub rosyjski.

 W klasie tej uczeń zdobywa zawód technik budownictwa, przygotowujący do organizowania, prowadzenia i koordynowania prac budowlanych. Kształcimy w ogólnej wiedzy budowlanej ze szczególnym uwzględnieniem komputerowego wspomagania projektowania. Absolwenci mogą podejmować pracę w firmach budowlanych, biurach projektowych, prowadzić własne firmy lub kontynuować naukę na kierunkach technicznych uczelni wyższych. Współpracujemy z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, co umożliwia uczniom odbywanie praktyk w tej uczelni. Każdego roku organizujemy wyjazd do szkoły o profilu budowlanym w Hanowerze. Uczniowie uczestniczą w konkursach, szkoleniach, warsztatach, konferencjach, wycieczkach branżowych.
Zdawalność egzaminów zawodowych wg danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wynosi w kraju 87%, w naszej szkole 95%.

Dla ułatwienia uczniom nauki, a także zmniejszenia wydatków rodziców, SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z biblioteki szkolnej na cały rok nauki.

W zakresie fachowej wiedzy zawodowej absolwent będzie przygotowany do wykonywania określonych robót budowlanych, organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy, robót stanu surowego i robót wykończeniowych oraz działań związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej. Przedmiotem kształcenia będzie również sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej a także zagadnienia podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w tym zakresie.

Szkoła nasza kształcenie w zawodach budowlanych prowadzi od ponad sześćdziesięciu lat. Rozpoczęło się ono na poziomie szkoły zasadniczej, kształcącej murarzy, betoniarzy, posadzkarzy, sztukatorów a następnie na poziomie technikum początkowo będącego kontynuacją szkoły zasadniczej a później rozszerzając się na technikum pięcioletnie kształcące techników budownictwa. Od 2003 roku, po reformie systemu oświaty prowadzimy naukę w technikum czteroletnim kontynuujące wieloletnie kształcenie fachowców w branży budowlanej.

Posiadamy własne warsztaty szkolne gdzie uczniowie odbywają część zajęć praktycznych oraz współpracujemy z wieloma zaprzyjaźnionymi przedsiębiorstwami budowlanymi i firmami prowadzonymi, bardzo często, przez naszych absolwentów, przyjmujących uczniów na praktyki. Część praktyk uczniowie odbywają także na Politechnice Poznańskiej. W budynku szkoły posiadamy pracownie specjalistyczne do zajęć teoretycznych oraz do ćwiczeń. Wykorzystując to wszystko, wysoko kwalifikowana kadra nauczycielska, potrafi bardzo dobrze przygotować uczniów – zarówno w zakresie fachowej wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych – do zdania egzaminów zawodowych oraz w przyszłości do pracy zawodowej w budownictwie lub dalszych studiów na kierunkach budowlanych i architektonicznych Politechniki Poznańskiej.

 

Tags: technik budownictwa branża budowlana warsztaty szkolne budownictwo fach fachowiec

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design