Cyk kształcenia: 5 lat
Przedmioty punktowane
: język polski, matematyka, fizyka, informatyka.
Przedmioty rozszerzone: matematyka, język angielski.
Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, fizyka w budownictwie.
Języki obce: język angielski - kontynuacja; drugi język do wyboru: niemiecki lub rosyjski.W klasie TECHNIK ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE uczeń zdobywa zawód przygotowujący go do organizowania, prowadzenia i koordynowania prac budowlanych związanych z robotami wykończeniowymi w budownictwie. Jest to zawód szerokoprofilowy łączący wiele umiejętności wymaganych obecnie od fachowców przy kompleksowym wykonywaniu prac wykończeniowych w obiektach budowlanych. W tym zawodzie kształcimy zarówno z ogólnej wiedzy budowlanej będącej podstawą dla przyszłego technika oraz z wiedzy specjalistycznej, która obejmuje różnorodny zakres robót wykończeniowych. Uczeń zdobywa umiejętności wykonywania prac montażowych i okładzinowych, posadzkarskich, malarskich i tapeciarskich, jak również wiedzę w zakresie organizowania, kontrolowania i sporządzania kosztorysów robót budowlanych przy zastosowaniu specjalistycznych programów komputerowych.
Możliwości zatrudnienia:
- w firmach budowlanych,
- przedsiębiorstwach prowadzących kompleksowe usługi budowlane,
- w małych i średnich przedsiębiorstwach prowadzących usługi remontowo-budowlane,
- w zakładach rzemieślniczych,
- firmach zagranicznych,
- w ramach własnej działalności remontowo-budowlaną.

 

 

W procesie kształcenia współpracujemy z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, co umożliwia uczniom np. odbywanie praktyk w tej uczelni zapoznając się z jej specyfiką na przyszłość. Ponadto organizujemy wyjazdy do zaprzyjaźnionej szkoły o profilu budowlanym w Hanowerze. Uczniowie w trakcie nauki mają możliwość uczestniczenia w konkursach, szkoleniach, warsztatach, konferencjach oraz wycieczkach branżowych.
Dla ułatwienia uczniom nauki, a także zmniejszenia wydatków rodziców, SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z biblioteki na cały rok nauki.

Szkoła nasza kształcenie w zawodach budowlanych prowadzi od ponad sześćdziesięciu lat. Rozpoczęło się ono na poziomie szkoły zasadniczej, kształcącej murarzy, betoniarzy, posadzkarzy, sztukatorów, a następnie na poziomie technikum początkowo będącego kontynuacją szkoły zasadniczej, a później rozszerzając się na technikum pięcioletnie kształcące techników budownictwa. Od 2003 roku, po reformie systemu oświaty prowadzimy naukę w technikum czteroletnim kontynuujące wieloletnie kształcenie fachowców w branży budowlanej.

Posiadamy własne warsztaty szkolne, gdzie uczniowie odbywają część zajęć praktycznych oraz współpracujemy z wieloma zaprzyjaźnionymi przedsiębiorstwami budowlanymi i firmami prowadzonymi bardzo często przez naszych absolwentów, przyjmujących uczniów na praktyki. W budynku szkoły posiadamy pracownie specjalistyczne do zajęć teoretycznych oraz do ćwiczeń. Wykorzystując to wszystko, wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska, potrafi bardzo dobrze przygotować uczniów – zarówno w zakresie fachowej wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych – do zdania egzaminów zawodowych oraz w przyszłości do pracy zawodowej przy organizacji, wykonywaniu i kontrolowaniu robót wykończeniowych w budownictwie, a także do podejmowania nauki na wyższych uczelniach technicznych.

Tags: technikum technik robót wykończeniowych w budownictwie fach fachowiec firma remontowo - budowlana posadzkarstwo prace montażowe

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design