Uroczystość ślubowania klas pierwszych

We wtorek, 15 września 2020 r. miała miejsce uroczystość, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. W tym nietypowym czasie epidemii, wszyscy starali się zachować zasady bezpieczeństwa i mimo, że emocji było sporo, udało się to. slubowanie

 

Czytaj więcej: Uroczystość ślubowania klas pierwszych

„PODZIEL SIĘ MANGĄ”

Biblioteka szkolna wraca do rozpoczętej wiosną akcji zbiórki mang!

podziel się mangą
„PODZIEL SIĘ MANGĄ”
Jeśli:
przeczytałeś już mangę,
- nie potrzebujesz jej,
- masz podwójne egzemplarze,
- to nietrafiony zakup,
- nie żal się z nią rozstać,
- „wyrosłeś” już z niej …
PRZYNIEŚ JĄ (JE) DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI!
 
W dniach od 15 do 30 września br. podaruj* je szkolnej bibliotece, spraw radość innym czytelnikom! Książki zostaną poddane kwarantannie, a następnie udostępnione.
* każdy ofiarodawca otrzyma POCHWAŁĘ za postawę prospołeczną.

Biblioteka zaprasza do zabawy czytelniczej: ZSB-D czyta "Balladynę" Juliusza Słowackiego"

Biblioteka szkolna zaprasza do zabawy promującej czytelnictwo, która odbywa się w ramach akcji czytelniczej "Narodowe czytanie"!

narodowe czytanie

Szczegóły

TO MY!!! ZSB-D NA RASZYNIE :)

Zapraszamy do oglądania naszego filmiku :)

Adnotacja 2020 06 19 175937

Wyniki konkursu językowego "Narzędzia w zawodzie"

Na konkurs językowy „Narzędzia w zawodzie”, którego celem było zachęcenie do poszerzenia wiedzy w zakresie języka obcego zawodowego wpłynęły bardzo ciekawe i oryginale prace, choć w okrojonej ilości. Jedna praca z języka angielskiego, jedna z języka niemieckiego oraz kilkanaście z języka rosyjskiego, w każdej z kategorii. W związku z tym, jury zdecydowało się przyznać równorzędne wyróżnienia w postaci kart do empiku ufundowanych przez Radę Rodziców wytypowanym osobom.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu językowego "Narzędzia w zawodzie"

Wyniki konkurs "Cyrylica? - to proste!"

Na konkurs „Cyrylica? – to proste! – Кириллица? – это просто!”, którego celem było zachęcenie do nauki języka rosyjskiego wpłynęło 26 prac. Dziewięć plastycznych, cztery graficzne oraz trzynaście prezentacji multimedialnych. Jury, po szczegółowej analizie wszystkich, zdecydowało przyznać trzy nagrody oraz jedno wyróżnienie.

1.Natalia-2aL
2.Maria-1-pal
3.Julia-2-aL
4.Eryk-Dragon-3dT

Czytaj więcej: Wyniki konkurs "Cyrylica? - to proste!"

Wyniki etapu szkolnego konkursu fizycznego „Zjawiska fizyczne wokół nas"

Wyniki etapu szkolnego konkursu fizycznego „Zjawiska fizyczne wokół nas”
Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu zdjęcia zjawiska fizycznego zaobserwowanego w przyrodzie lub podczas eksperymentu przeprowadzonego przez ucznia. Do każdego zdjęcia należało dodać opis prezentowanego zjawiska. W tym roku szkolnym do  konkursu zgłoszono około 90 zdjęć różnych zjawisk fizycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali już ocenę z fizyki, laureaci uzyskują ocenę 6 z wagą 2. Dla laureatów  i wyróżnionych czekają też cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.W przyszłym roku szkolnym nagrodzone prace zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego tego konkursu jeżeli ich autorzy za zgodą rodziców wypełnią kartę zgłoszeń i przyniosą wersję elektroniczną zdjęć.

1 miejsce

2 miejsce

wyrnienia

nagroda

Wyniki:

Czytaj więcej: Wyniki etapu szkolnego konkursu fizycznego „Zjawiska fizyczne wokół nas"

Konkurs językowy "Narzędzia w zawodzie"

Zespół Nauczycieli Języków Obcych ogłasza KONKURS pt. „Narzędzia w zawodzie”, który skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i polega na przygotowaniu krzyżówki, pracy plastycznej, graficznej lub multimedialnej przybliżającej nazewnictwo narzędzi charakterystycznych dla zawodu, którego się uczysz lub profilu klasy licealnej, w której jesteś, w wybranym języku (angielskim, niemieckim, rosyjskim), ich historię, przydatność itp. plakat narzędzia w zawodzie

Czytaj więcej: Konkurs językowy "Narzędzia w zawodzie"

Głosujemy na najlepsze zdjęcie w konkursie "Zjawiska fizyczne wokół nas"

Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu zdjęcia zjawiska fizycznego zaobserwowanego w przyrodzie lub podczas eksperymentu przeprowadzonego przez ucznia. Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

4


W konkursie przewidziano także specjalną nagrodę dla autora fotografii, które zdobędzie największą ilość reakcji na szkolnym Facebooku. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu, które zakończy się w piątek 5 czerwca, w samo południe. Autor zdjęcia, które zbierze największą liczbę reakcji otrzyma atrakcyjną nagrodę, ufundowaną przez Radę rodziców ZSB-D. - album

Tags: fizyka, konkurs fotograficzny Zjawiska fizyczne wokół nas

Konkurs "Cyrylica? - to proste!"

Przed nami  Dzień Cyrylicy - 24 maja oraz Dzień Języka Rosyjskiego – 6 czerwca.
Z tej okazji Zespół Nauczycieli Języków Obcych ogłasza KONKURS pt. „Cyrylica? – to proste!” „Кириллица?- это просто!”, który skierowany jest do osób uczących się języka rosyjskiego w naszej szkole i polegający na przygotowaniu pracy plastycznej, graficznej lub multimedialnej przybliżającej język rosyjski oraz zachęcający do jego poznawania i nauki.

konk cyrylica

Czytaj więcej: Konkurs "Cyrylica? - to proste!"

Dekoracje i kompozycje roślinne

Uczniowie klas  2. i 3. technikum architektury krajobrazu w ramach przedmiotu dekoracje i kompozycje roślinne prowadzonego przez p. Karolinę Wojcieszak wykonywali prace plastyczne.

Alicja-Budzyk
Justyna-Straszewska-
Katarzyna-Berger
Zuzanna-Biskup

Czytaj więcej: Dekoracje i kompozycje roślinne

Dekoracje i kompozycje roślinne

Uczniowie klas  2. i 3. technikum architektury krajobrazu w ramach przedmiotu dekoracje i kompozycje roślinne prowadzonego przez p. Karolinę Wojcieszak wykonywali prace plastyczne.

Alicja-Budzyk
Justyna-Straszewska-
Katarzyna-Berger
Zuzanna-Biskup

Czytaj więcej: Dekoracje i kompozycje roślinne

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że znane są już wyniki ostatniego z konkursów, zorganizowanych z okazji Dni Patrona Szkoły. Zadaniem konkursowym było przesłanie zdjęcia odpowiadającego na hasło #zostajewdomuzboleslawem . O zwycięstwie zadecydowała ilość reakcji pod fotografiami na szkolnym profilu Facebook. Oto wyniki:

Adnotacja 2020 04 29 084316

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Wiosenne przebudzenie

Prace, w technice dowolnej, wykonane przez uczniów klas pierwszych na zajęcia plastyczne.

Aleksandra-Wierzbicka-
Cezary-Popielski
Marek-Tarach
Maria-Jachimko-
Oliwia-Paluszak
Remigiusz-Winiewski-

Czytaj więcej: Wiosenne przebudzenie

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design