MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ KLASY II- IV

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ KLASY II- IV

ZGŁOSZENIA: do 27.09.202 u nauczycieli wf
DRUŻYNY: 7 osobowe – męskie - 6 osób grających + 1 rezerwowy
TERMIN: Poniedziałek 4.10.21– godzina 7.10 – zbiórka – sala gimnastyczna, 7.30 początek turnieju.
MIEJSCE: boisko sportowe ZSBD. Turniej odbędzie się bez względu na pogodę.
SYSTEM ROZGRYWEK: ELIMINACJE – SYSTEM PUCHAROWY – PRZEGRANY ODPADA, DO FINAŁÓW AWANSUJĄ 4 DRUŻYNY.

NA CZAS ROZGRYWANIA SPOTKAŃ UCZNIOWIE STARTUJĄCY W ZAWODACH SĄ ZWOLNIENI Z ZAJĘĆ LEKCYJNYCH. PO ROZEGRANIU SWOICH MECZÓW WRACAJĄ NA ZAJĘCIA.
OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY

UWAGA: klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej będą mogły uczestniczyć w zawodach sportowych organizowanych przez szkołę w terminie późniejszym. Planujemy dla WAS rozgrywki tylko w gronie pierwszoklasistów. Informacje wkrótce!!!!

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ DLA KLAS II - IV


ZGŁOSZENIA: do 22.09.202 u nauczycieli wf
DRUŻYNY: 7 osobowe (mogą być mieszane damsko - męskie) + 6 osób grających + 1 rezerwowy
TERMIN: Faza grupowa: 29.09.2021 – godzina 8.00 – zbiórka – sala gimnastyczna, 8.30 początek turnieju.
FINAŁY: najprawdopodobniej 6.10.2021 (czekamy na potwierdzenie od sędziego)
MIEJSCE: sala gimnastyczna ZSBD
SYSTEM ROZGRYWEK: ELIMINACJE – SYSTEM PUCHAROWY – PRZEGRANY ODPADA, DO FINAŁÓW AWANSUJĄ 4 DRUŻYNY.

NA CZAS ROZGRYWANIA SPOTKAŃ UCZNIOWIE STARTUJĄCY W ZAWODACH SĄ ZWOLNIENI Z ZAJĘĆ LEKCYJNYCH. PO ROZEGRANIU SWOICH MECZÓW WRACAJĄ NA ZAJĘCIA.
OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY


UWAGA: klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej będą mogły uczestniczyć w zawodach sportowych organizowanych przez szkołę w terminie późniejszym. Planujemy dla WAS rozgrywki tylko w gronie pierwszoklasistów. Informacje wkrótce!!!!

Opatrunek na ratunek

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza ogólnoszkolną akcję charytatywną!

opatrunek
Ruszamy ze zbiórką „Opatrunek na Ratunek”. Po raz kolejny gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali. Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w Afryce są na wagę złota:
        •      gazy jałowe i niejałowe
        •      kompresy jałowe i niejałowe
        •      plastry na rolkach
        •      opaski dziane i elastyczne
        •      rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)
        •      Maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum
        •      ciśnieniomierze
        •      termometry bezrtęciowe
Prosimy, pomóżcie je zdobyć! Podarowane opatrunki zostaną przesłane do Afryki drogą morską, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje.

Ważne informacje:

Czytaj więcej: Opatrunek na ratunek

Jak nie ćwiczę, jak ćwiczę?! - FILM

Jakiś czas temu zaprosiliśmy naszych uczniów, nauczycieli i pracowników ZSB-D do wspólnej zabawy w ramach projektu „Jak nie ćwiczę jak ćwiczę”. Każdy mógł przesłać krótki filmik, na którym zaprezentował, jak dba o kondycję i sprtawność fizyczną w czasie pandemii (i nauczania zdalnego :) ). Przedstawiamy składankę z nadesłanych filmów i dziękujemy wszystkim za udział w naszym projekcie!

Zrzut ekranu 2021 06 07 115638

 

Czytaj więcej: Jak nie ćwiczę, jak ćwiczę?! - FILM

Festiwal Graffiti w ZSB-D - Edycja 2021

W sobotę 29 maja 2021 roku, w godzinach 9:00-17:00 na obszarze boisk sportowych i terenów rekreacyjnych Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych przy ul. Raszyńskiej 48 w Poznaniu odbędzie się Festiwal graffiti. Swoje przybycie potwierdzili najlepsi artyści – twórcy graffiti i street art z regionu, którzy podczas trwania Festiwalu będą tworzyć znakomite i niepowtarzalne prace na wyznaczonych ścianach budynku szkoły.

Plakat

Czytaj więcej: Festiwal Graffiti w ZSB-D - Edycja 2021

Konkurs EKO-FOTO - Rośliny w przestrzeni miejskiej

W ramach projektu „Eko ZSB-D II”, realizowanego w Konkursie Fundusz Samorządów Uczniowskich, zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „EKO – FOTO – rośliny w przestrzeni miejskiej”. Rośliny w mieście – na tarasie, balkonie, klombie, w parku, w miejscach typowych i nietypowych… Zrób zdjęcie i weź udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.  

Zrzut ekranu 2021 05 07 091222

Tags: samorząd uczniowski fundusz samorządów uczniowskich

Czytaj więcej: Konkurs EKO-FOTO - Rośliny w przestrzeni miejskiej

Akcja "Żonkile"

Dzisiaj, 19 kwietnia, obchodzimy 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Wtedy, w 1943 roku, w wigilię żydowskiego święta Pesach, Niemcy rozpoczęli akcję ostatecznej likwidacji getta. Mieszkało w nim wówczas już tylko kilkadziesiąt tysięcy Żydów, którym udało się uniknąć wcześniejszej deportacji. Pojawienie się w getcie wczesnym rankiem niemieckich oddziałów policyjnych i wojskowych spotkało się z oporem kilkuset bojowników Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego. Ich desperacka walka o godność i życie trwała prawie miesiąc, do połowy maja. Powstanie przeżyli nieliczni, ale na pamięć i szacunek zasługują wszyscy.

żonkile

Tags: żonkile

Czytaj więcej: Akcja "Żonkile"

ZSB-D zgasi światło w ramach Godziny dla Ziemi

Już w najbliższą sobotę 27 marca 2021 r. o godzinie 20:30 na godzinę zgasimy światło w naszej szkole w geście solidarności z Ziemią. Już po raz kolejny weźmiemy udział w akcji "Godzina dla Ziemi" i Was również zachęcamy do symbolicznego oddania hołdu naszej planecie.

godzina dla ziemi


Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna na świecie. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach. Akcja od lat inspiruje do działania z przekazem, że warto walczyć o nasz dom – Ziemię.

Tags: ekologia godzina dla ziemi bałtyk ochrona środowiska

Czytaj więcej: ZSB-D zgasi światło w ramach Godziny dla Ziemi

Poćwicz pisanie cyrylicą

1. Pobierz plik i sprawdź, jakie to proste.

alfabet rosyj

2. Pobierz na telefon bezpłatną aplikację do nauki pisania po rosyjsku - Write it! Russian!

write it

3. Wejdź na facebooku na stronę "Pani od rosyjskiego"

Wykłady dla uczących się angielskiego

W dniu 04.02.2021 r,. w trakcie zajęć języka angielskiego. klasa 2 gel uczestniczyła na platformie Teams w 2 wykładach online prowadzonych przez dr Małgorzatę Drwal, wykładowcę wydziału anglistyki Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Wykłady pt. "How does South Africa surprise a European Tourist?" oraz "European stereotypes about South Africa" przybliżyły nam wyjątkową kulturę i historię Afryki Południowej, a także poruszone zostały fałszywe stereotypy Europejczyków o tym regionie.

wykad-jez.aang3
wykad-jez.ang1
wykad-jez.angg2

Natomiast uczniowie uczący się języka niemieckiego  w dniach 11.02-17.02.2021 r., pod opieką swoich nauczycieli, biorą udział w cyklu wykładów online w ramach tygodnia akcji promocji edukacji bibliotecznej “Biblioteka z Klasą online”.

plakat-wykady-jz.niem

 

Konkurs plastyczny na językową kartkę walentynkową

Przygotuj własnoręcznie szatę graficzną (odręcznie lub w dowolnym programie graficznym), wpisz na pierwszej stronie hasło, a w środku tekst życzeń po angielsku, niemiecku bądź rosyjsku* i prześlij swoją podpisaną pracę do środy 10 lutego 2021 r. nauczycielowi języka obcego. językowa kartka walentynkowa

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny na językową kartkę walentynkową

Stroiki świąteczne

Podczas piątkowych zajęć praktycznych uczniowie klasy 1 cT,  technik architektury krajobrazu, tworzyli stroiki. Oto niektóre z nich.

stroiki 1ct-1
stroiki 1ct-2
stroiki 1ct-3
stroiki 1ct-4

Czytaj więcej: Stroiki świąteczne

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design