Współpraca

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na seminarium Zachowania ryzykowne u progu adolescencji.
W programie m.in.: szkoła jako słabnące spoiwo społeczeństwa wychowującego, szkoła wielkomiejska jako miejsce aktualizowania się sytuacji trudnych dla relacji wychowawczych.
Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Pawełek z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.
Seminarium odbędzie się 25 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 w Czytelni PBP przy ul. Bułgarskiej 19. Udział jest bezpłatny.
Zapisy za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie.

------------------

29 listopada 2016 r. - wykład dla nauczycieli pani Joanny Bednarek z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu pt. „Oferta  Publicznej  Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu  pomocą w zachęcaniu młodzieży do czytania”.
29 listopada 2016 r. - prelekcja dla rodziców pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”, przeprowadzona przez panią Joannę Bednarek z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu.
Przebieg.

---
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu Bezpieczny Czytelnik. PBP we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu rozpoczyna w lutym 2017 roku moduł dotyczący cyberprzemocy. Szczegóły

---
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu w ramach projektu Nowoczesna szkoła – lepsze zarządzanie dla lepszej edukacji z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na sesję szkoleniową dla dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli.

---
17 listopada 2016 r. - Instytucje lokalne pomocą w upowszechnianiu czytelnictwa - spotkanie w Składzie Kulturalnym, ul. Szamarzewskiego 4/6

---
20 października 2016 r. - Popularyzacja czytelnictwa w szkole – spotkanie z p. Aleksandrą Stan w ramach Stowarzyszenia Klub Fantastyki Druga Era.

Akcje, projekty, imprezy ...

21-22.10.2016 r. - Zjazd Bibliotekarzy Liderów Akcji Noc Bibliotek

wrzesień - grudzień 2016 r. - projekty, konkursy, akcje .... 
Konkursy:
Polonistyczne
Plastyczny na projekt logo biblioteki szkolnej - sprawozdanie
Zwycięski projekt logo


Projekty:
Akcje:
Wspieraj swoją bibliotekę - akcja, która polega na zachęcaniu uczniów i ich rodziców do przekazywaniu na konto biblioteki punktów uzyskanych za zakupione w księgarni internetowej Gandalf książki. Punkty oddajemy wpisując hasło: tuuab lub wybierając z listy szkół w Polsce Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych w Poznaniu. Uzyskane punkty nasza biblioteka wymienia na książki, które proponują uczniowie.
"Uwalniamy książki" - wyksięgowane pozycje oraz tytuły, które zostały bibliotece ofiarowane ale znajdują się już w księgozbiorze, gromadzimy na specjalnej półce w świetlicy z informacją, że może je nieodpłatnie zabrać każdy zainteresowany czytelnik.

10 czerwca 2016 r. - "Jak nie czytam, jak czytam!"

4 czerwca 2016 r. - II edycja Nocy Bibliotek
Informacje: Zapowiedź na stronie szkoły .... 
Plakaty w bibliotekach i innych miejscach.
Sprawozdanie
-
Wyjście do biblioteki Raczyńskich

Zaproponuj książkę

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do podawania swoich propozycji książek do zakupu w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zaproponuj książkę - formularz nieaktywny - Projekt NPRCz zakończył się w naszej szkole.

Zachęcamy do proponowania książek do zakupu w ramach całorocznej akcji powiększania i aktualizowania księgozbioru - ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ


Nasze zakupy książkowe


Więcej zdjęć

Informacje

Biblioteka szkolna otrzymała dotację na zakup książek w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W myśl zasad programu propozycje zakupu tytułów do księgozbioru mogą zgłaszać uczniowie, nauczyciele i rodzice.  Zwracamy się do Państwa z prośbą o współtworzenie listy tytułów, które mogłybyśmy nabyć do księgozbioru bibliotecznego w ramach w/w dotacji.
W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa w bieżącym roku szkolnym zaproponujemy Państwu także spotkania/wykłady i imprezy promujące czytelnictwo. Zapraszamy do udziału w nich.

Zaproponuj książkę

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design