Integracja w Szreniawie

Jaki jest przepis na dobrą zabawę? Piękna pogoda, słodkie lenistwo i brak rywalizacji? Nic bardziej mylnego. 14 września 2017 roku uczniowie klas pierwszych udowodnili, że można się bawić inaczej.

 

    Pochmurny poranek wrześniowego czwartku nie nastrajał optymistycznie. To przecież pogoda idealna, by skryć się w ciepłych murach. A jednak młodociani adepci nauki szkoły na Raszynie postanowili ten czas spędzić w Szreniawie w Muzeum Rolnictwa, by lepiej się poznać i z doskonałymi humorami rywalizować o tytuł najlepszej klasy.
    Pierwsza konkurencja polegała na odgadnięciu hasła, które zostało ukryte w labiryncie narzędzi rolniczych zgromadzonych w Muzeum. Kto potrafi odróżnić cep z wiązaniem kapicowym od gązwowego? Nasze pierwszaki  dzięki wspaniałej zabawie już tak. Konkurencja bowiem polegała na odkryciu hasła ukrytego wśród  rekwizytów zgromadzonych w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.
    Po umysłowych łamigłówkach nastąpił czas na prężenie muskułów. Ośmioosobowe grupy z każdej klasy rywalizowały o tytuł najlepszej klasy. Mokra trawa oraz padający deszcz  utrudniały współzawodnictwo, lecz nie stały na przeszkodzie dobrej zabawy. Wkrótce dołączyli do niej nauczyciele, by udowodnić, że potrafią oddać się rozrywce. Nasi pedagodzy udowodnili, że dojenie krowy to nic trudnego.
    Ostatnim etapem rywalizacji było karaoke. Każda z klas mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Były występy zespołowe i solowe, a także elementy tańca.

szr
szrr

    Po podsumowaniu rywalizacji przez pana dyrektora wszyscy w doskonałych humorach powrócili do domu. Fotogaleria

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 50, 63, 64, 69, 79, 91, 93;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design