Spacery z Arystotelesem

wystawa

Muzeum Archeologiczne "Genius loci" w Poznaniu przygotowało wystawę poświęconą 2400. rocznicy urodzin Arystotelesa, którą mamy możliwość oglądać w naszej szkole. Ekspozycja przybliża postać Arystotelesa, szeroki wachlarz jego zainteresowań badawczych oraz wpływ, jaki wywarł na kulturę chrześcijańską i muzułmańską.

Wystawa składa się z kilku części, z których, m.in., jedna poświęcona jest ogólnoeuropejskiej renesansowej ewolucji w recepcji myśli Arystotelesa oraz przemianom intelektualnym, które tej ewolucji towarzyszyły. Druga natomiast roli, jaką Arystoteles odegrał w polskim Renesansie. W bibliotece szkolnej oraz u nauczycieli historii i języka polskiego znajdują się także książki „Spacery z Arystotelesem”, poświęcone temu myślicielowi. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz ekspozycją. Więcej zdjęć.

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 50, 63, 64, 69, 79, 91, 93;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design