Dzień Patrona na Ostrowie Tumskim

Bolesław I Chrobry, pierwszy koronowany król Polski, został patronem naszej szkoły w 2006 roku. Od 12 lat, przez kilka kwietniowych dni, społeczność szkolna świętuje Dni Patrona Szkoły.
ostr tum

Tegoroczne obchody celebrowaliśmy nie tylko w budynku szkoły, ale także na Ostrowie Tumskim.
Świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek 20 kwietnia 2018 r. uroczystym apelem o godz. 10:15
Po tygodniu konkursów historycznych, wykładów i zajęć tematycznych, w piątek 27 kwietnia o godz. 9:00 spotykaliśmy się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, by uczcić główny dzień obchodów Dni Patrona Szkoły. Jak zwykle nauczyciele starali się przybliżyć naszej młodzieży sylwetkę króla Bolesława i jego czasy, dlatego zwiedziliśmy podziemia Katedry, odwiedziliśmy grobowce władców Polski, Rezerwat Archeologiczny „Genius loci”, w którym znajduje się model konstrukcji wału obronnego Ostrowa Tumskiego, wykonany przez naszych uczniów. Mostem Jordana udaliśmy się na malowniczą Śródkę i odwiedziliśmy najstarszy w Poznaniu kościół Św. Małgorzaty.
To nie koniec wydarzeń, które czekały nas tego dnia. O godzinie 15.00 pożegnaliśmy uczniów klas trzecich liceum i czwartych technikum, którzy już wkrótce przystąpią do zmagań maturalnych.

ostr tum-1
ostr tum-2
ostr tum-3
ostr tum-4
ostr tum-5
ostr tum-6

Z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły odbył się konkurs historyczny Bolesławowi Chrobremu. Młodzież pisała test w wyniku którego wyłoniono laureatów:
1 miejsce - klasa I bft
2 miejsce  - klasa II aeL
3 miejsce - klasa II bft.

Więcej zdjęć.

Media o nas ... - Portal Oświatowy M. Poznania - "Być, jak Chrobry"

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 50, 63, 64, 69, 79, 91, 93;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design