Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych

W piątek 11.05.2018 r. w Zalasewie odbył się  etap regionalny Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów: Aleks Karpik kl. 2bfT, Dominik Kucza kl. 2 bfT, Jakub Szymczak kl. 2bfT, Krzysztof Paluszak kl. 2 bfT, Piotr Spychała kl. 2bfT, Dominik Białek kl. 1dfT, Maciej Romanowski kl. 1dT, Kacper Johan kl. 1 dT oraz Jakub Jóźwiak kl.1dT, Jakub Pluskota kl. 1dT

.masz wod maj

Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu maszyny wodnej wg zadanych wymiarów zewnętrznych, ale o dowolnej konstrukcji wirnika. Maszyny napędzane wodą miały podnosić blok 5 kg na wysokość 2 metrów.
Startowaliśmy w 2 kategoriach: moc (decydował czas podniesienia bloku) oraz wydajność (decydowała ilość zużytej wody przy podnoszeniu bloku).  Z przyjemnością informujemy, że:
- Piotr Spychała z kl. 2bfT zajął 1 miejsce w kategorii wydajność, wygrał wiertarkę i zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego,
- Dominik Białek z kl. 1dT zajął 3 miejsce w kategorii moc - wygrał wkrętarkę, a
- Jakub Szymczak z kl. 2bfT - 4 miejsce w tej samej kategorii.
Piotr zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 27.05 W Piasecznie, a w przyszłym tygodniu - po rozegraniu  etapów regionalnych w innych okręgach będzie wiadomo, czy Dominik - zdobywca 3 miejsca  będzie również finalistą.