O niepodległości w języku angielskim ....

W czwartek 15 listopada 2018 r. w auli szkolnej, ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się wykłady językowe. Pan Dale Taylor, który należy do Towarzystwa byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, a jego pasją jest historia Polski XX wieku, wygłosił w języku angielskim dwa wykłady:
- o godz. 10.50 “11th November 1918 in Poznan - freedom now and not yet”. (Poznań 11 listopada 1918 - jego droga do wolności) - - dla uczniów naszej szkoły
a
- o godz. 12.30 - specjalnie dla zaproszonych gości z klas gimnazjalnych oraz klas ósmych szkoły podstawowej wykład:
„We don’t beg for freedom we fight for it”
Squadron 303 – Myths and facts („My nie prosimy o wolność, my o nią walczymy” Dywizjon 303-Mity i fakt).

WykladD.TWykłady zostały objęte patronatem medialnym Radia Poznań

Pasja pana Dale, to nie tylko zagłębianie historii, to także wzbogacanie swojej kolekcji replik broni, mundurów oraz rzeczy codziennego użytku z czasów I i II wojny światowej. Część z tych eksponatów nasz prelegent zdecydował się nam wszystkim pokazać.

Na zakończenie każdego z wykładów odbył się błyskawiczny quiz Kahoot dotyczący omawianej tematyki. Wzięły w nim udziału trzyosobowe reprezentacje klas.
Podczas pierwszego quizu wszystkich zdystansowała klasa 1 aL, której reprezentanci zdobyli cała pulę nagród.
Mateusz  zajął pierwsze miejsce, Pola drugie, a Dominik trzecie. Gratulujemy!

Natomiast spośród szkół, które gościły na wykładzie: „We don’t beg for freedom we fight for it” Squadron 303 – Myths and facts („My nie prosimy o wolność, my o nią walczymy” Dywizjon 303-Mity i fakt) zwycięzcami byli:
Eryk ze Szkoły Podstawowej nr 58 - 1 miejsce,
Gniewko ze Szkoły Podstawowej nr 7 - 2 miejsce,
Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 58 - 3 miejsce.

Za udział dziękujemy także zawodnikom z pozostałych szkół: Szkoły Podstawowej nr 72, Szkoły Podstawowej nr 77, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie, Szkoły Podstawowej nr 90 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. J. Kukuczki na Ławicy w Poznaniu,
Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców ZSB-D

Fotorelacja

W czwartek 15 listopada 2018 r. w auli szkolnej, ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się wykłady językowe. Pan Dale Taylor, który należy do Towarzystwa byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, a jego pasją jest historia Polski XX wieku, wygłosił w języku angielskim dwa wykłady:
- o godz. 10.50 “11th November 1918 in Poznan - freedom now and not yet”. (Poznań 11 listopada 1918 - jego droga do wolności) - - dla uczniów naszej szkoły
a
- o godz. 12.30 - specjalnie dla zaproszonych gości z klas gimnazjalnych oraz klas ósmych szkoły podstawowej wykład:
„We don’t beg for freedom we fight for it”
Squadron 303 – Myths and facts („My nie prosimy o wolność, my o nią walczymy” Dywizjon 303-Mity i fakt).

Wykłady zostały objęte patronatem medialnym Radia Poznań


Pasja pana Dale, to nie tylko zagłębianie historii, to także wzbogacanie swojej kolekcji replik broni, mundurów oraz rzeczy codziennego użytku z czasów I i II wojny światowej. Część z tych eksponatów nasz prelegent zdecydował się nam wszystkim pokazać.

Na zakończenie każdego z wykładów odbył się błyskawiczny quiz Kahoot dotyczący omawianej tematyki. Wzięły w nim udziału trzyosobowe reprezentacje klas.

Podczas pierwszego quizu wszystkich zdystansowała klasa 1 aL, której reprezentanci zdobyli cała pulę nagród.

Mateusz  zajął pierwsze miejsce, Pola drugie, a Dominik trzecie.

Natomiast spośród szkół, które gościły na wykładzie: „We don’t beg for freedom we fight for it” Squadron 303 – Myths and facts („My nie prosimy o wolność, my o nią walczymy” Dywizjon 303-Mity i fakt) zwycięzcami byli:

Eryk ze Szkoły Podstawowej nr 58 - 1 miejsce
Gniewko ze Szkoły Podstawowej nr 7 - 2 miejsce
Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 58 - 3 miejsce

Za udział dziękujemy także zawodnikom z pozostałych szkół: Szkoły Podstawowej nr 72, Szkoły Podstawowej nr 77, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie, Szkoły Podstawowej nr 90 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. J. Kukuczki na Ławicy w Poznaniu,

Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców ZSB-D

Tags: język angielski wykłady językowe Dale Taylor Barbara Górska

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design