ZSB-D przeciwko faszyzmowi! Piszą o nas...

"Chcielibyśmy wyrazić nasze oburzenie skandalicznym aktem wandalizmu i dyskryminacji

i zaprotestować przeciwko bulwersującym działaniom, do których doszło na os. Kopernika" - napisali do "Wyborczej" dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.". Dalej czytamy: "Uczniowie są oburzeni, napisy uważają za skandaliczne (...) hasła na budynkah to nie tylko akt wandalizmu. Powiązany jest z nazizmem. Razem możemy pójść i zamalować napisy..." Czytamy w sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej (dodatek poznański)

Link do tekstu z sobotniego wydania Gazety Wyborczej

Rzecz odnosi się do ponad 40 napisów, które pojawiły się na blokach, garażach i pawilonach handlowych na os. Mikołaja Kopernika w rocznicę wyzwolenia nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau, o czym przeczytać można na portalu epoznan.

Napisy zostały już zlikwidowane przez firmę, którą wynajęło kierownictwo os. Mikołaja Kopernika.

 

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design