Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

W piątek 15 marca 2019 r. 3. uczniów XXVIII LO, pod opieką p. Anety Waszkowiak, uczestniczyło w etapie regionalnym ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej organizowanej pod patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Sali Białej Urzędu Miasta.


Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej jest adresowana do uczniów poznańskich szkół licealnych i techników. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat praw i obowiązków konsumentów oraz przedsiębiorców. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali testy. Pytania nie były łatwe, bo nikt z uczestników nie zdobył maksymalnej liczby punktów. Dominik Walkowiak z kl.1aL był o krok od awansu do finału, a do wyróżnienia brakował mu tylko 1 pkt.

„Młodzi konsumenci powinni być świadomi swoich praw i wiedzieć, w jaki sposób ich dochodzić - jak złożyć reklamację, kiedy można odstąpić od umowy zawartej przez Internet, jak uwolnić się od umowy zawartej podczas odwiedzin akwizytora w domu albo podczas prezentacji na pokazie garnków, a także jak dochodzić odszkodowania z tytułu odwołanego lotu czy gdzie szukać pomocy prawnej” – podsumowując konkurs wyliczał Marek Janczyk, Miejski Rzecznik Konsumentów w Poznaniu. „Posiadanie takiej wiedzy jest niezwykle przydatne w praktyce. Młodzi, wyedukowani konsumenci mogą udzielić pomocy i wsparcia także członkom rodziny. Znajomość prawa jest konieczna, aby z tego prawa korzystać”.

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design