Granda 2019

W dniach od 20 do 22 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w POZNAŃSKIM FESTIWALU KRYMINAŁU GRANDA. Przez trzy dni młodzież klas prawnych kryminologia i resocjalizacja, pod opieką nauczycieli, uczestniczyła w toczącej się w D.S. Hanka w Poznaniu imprezie jako wolontariusze. W piątek 20.09.2019 r. staliśmy się jedną z festiwalowych Stacji Sensacji i w ramach tych działań uczniowie klas humanistycznych przygotowali kilka punktów.

granda pruska 3

O 9:40 pojawiła się w naszej szkole pisarka, pani Agnieszka Pruska, która podczas spotkań z dwoma różnymi grupami młodzieży próbowała odpowiedzieć na pytanie „Czy autor powieści kryminalnej musi być policjantem”. Pytania przygotowali i zadawali, doświadczeni już prowadzący, Tosia z kl. 3 aL oraz Mateusz z kl. 2 aL. Dowiedzieliśmy, że pani Agnieszka tworzy dwa cykle powieści, w jednym głównym bohaterem jest Barnaba Uszkier, a w drugim zagadki rozwiązują, dwie zaprzyjaźnione nauczycielki, Julia i Alicja. Sama pisarka policjantką nie jest, tak więc odpowiedź na pytanie wydaje się oczywista.

granda-prez-k
granda-pruska-2
granda-pruska-3
granda1
granda2
granda prez
granda pruska
granda wym

Godzinę później uczniowie przystąpili do akcji Prezentujemy „kryminalistów” – na trzech kolejnych lekcjach w niebanalny sposób prezentowali twórczość gości tegorocznego Festiwalu Kryminału: Remigiusza Mroza - Patrycja i Dominik z kl. 2 aL, Jakuba Ćwieka - Marzena i Ola z kl. 2 aL oraz Wojciecha Chmielarza - Jessica i Jakub z kl. 1 GaL.

Podczas dużych przerw wszyscy uczniowie mogli zrelaksować się słuchając fragmentów ścieżek dźwiękowych z najbardziej znanych filmów kryminalnych. Natomiast najwięksi miłośnicy powieści kryminalnych mieli możliwość wymienić przeczytaną przez siebie powieść na inną podczas  kryminalnej wymiany książek.
Poznański Festiwal Kryminału Granda odbywał się już po poraz piąty, my włączyliśmy się w niego po raz drugi i jesteśmy przekonani, że w kolejnych latach zrobimy to również.

 

Fotorelacja.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design