Gościliśmy delegację z Estonii - relacja

W dniach 18 – 21 listopada 2019 r. gościliśmy delegację nauczycieli ze szkoły zawodowej w Estonii z miejscowości Rakvere, oddalonej o 100 km od stolicy Tallina - fotorelacja. Szkoła kształci m.in. w zawodach budowlanych i drzewnych.
W skład delegacji wchodził dyrektor szkoły Kuno Rooba, menadżer projektów zagranicznych - Katre Lomp, nauczyciel zawodów budowlanych -  Hanno Jöe oraz nauczyciel lakiernik Margus Emmar.

DSC 3441
Głównym celem wizyty było

nawiązanie współpracy międzynarodowej a w przyszłości wymianę naszych uczniów klas technikum oraz szkoły branżowej.
Delegacja zapoznała się ze specyfiką szkoły – goście mieli przyjemność zwiedzić budynek szkoły przy ul. Raszyńskiej obserwując prowadzone lekcje, odwiedzić siedzibę warsztatów szkolnych przy ul. Świerkowej oraz zobaczyć jak wygląda praca w zakładzie pracy – firmie Sowstol w Zamysłowie, gdzie kilku z naszych uczniów odbywa praktyki.

W czasie wizyty członkowie delegacji mieli również zapewnioną dawkę kultury ? – odwiedzili Muzeum Genius Loci, Ostrów Tumski, Stary Rynek, poznali  również smak naszych tradycyjnych rogali świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum, mieli możliwość także zwiedzania stadionu Lecha Poznań oraz skosztowania tradycyjnych polskich dań regionalnych.

W przyszłym roku kalendarzowym delegacja z ZSBD odwiedzi szkołę w Rakvere, gdzie zostanie podpisane porozumienie o współpracy.

Tekst: dyr. Tomasz Szłapiński

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design