Z wizytą w sądzie

 W dniu 1 grudnia klasa II el i część klasy Iael były w Sądzie Rejonowym Poznań Grunwald - Jeżyce na dwóch rozprawach rozpatrywanych przez sędziego Wydziału Karnego. Pierwsza rozprawa dotyczyła oskarżenia z art. 178a (nietrzeźwość kierowcy). Sąd po wyjaśnieniach oskarżonego ustalił termin następnej rozprawy z powołaniem świadków.


Druga rozprawa dotyczyła art. 158 (pobicie). Oskarżony przyznał się do winy i po krótkiej przerwie sędzia ogłosił wyrok.
Po odbyciu tych rozpraw sędzia spotkał się z nami i odpowiadał na różne nasze pytania, niekoniecznie związane z obserwowanymi sprawami. Sędzia udzielił nam wielu informacji dotyczących przygotowania do zawodu sędziego i pracy w tym charakterze.
Wszyscy byliśmy zafascynowani obserwacją pracy sądu i wszystkimi sprawami związanymi z sądownictwem. Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie odwiedzimy sąd w  charakterze obserwatora lub może w przyszłości w charakterze pracownika.

 

Weronika Chorzewska, II eL.
Więcej zdjęć.

  • Created on .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design