W Zakładzie Karnym w Koziegłowach

Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie klas prawo i resocjalizacja, pod opieką p. Joanny Majewskiej i p. Tomasza Szłapińskiego, byli w półotwartym zakładzie karnym w Koziegłowach. Przyjęto ich tam miło, a psycholog i wychowawca odpowiadali wyczerpująco na nurtujące uczniów pytania oraz opowiadali o swojej pracy i niecodziennych sytuacjach, jakie ich spotkały.

1el
2aeL

Podczas półtoragodzinnego pobytu w zakładzie mieli styczność z życiem codziennym osadzonych, jak również mogli zobaczyć od środka funkcjonowanie tego typu zakładu. Więźniowie zakładów półotwartych mogą być zatrudniani poza terenem zakładu karnego w systemie zmniejszonego konwojowania lub bez konwojenta, w tym również na pojedynczych stanowiskach pracy. Ponadto np. skazanym można zezwalać na uczestniczenie w nauczaniu, szkoleniu oraz w zajęciach terapeutycznych organizowanych poza terenem zakładu karnego.
Wszystko to sprzyja resocjalizacji i pomaga osadzonym w powrocie do normalnego życia. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie obowiązki mają pracownicy.
Pobyt w Koziegłowach uświadomił im, że osadzenie w więzieniu nie przekreśla szans na życie na wolności.

Informacja na stronie Zakładu Karnego w  Koziegłowach - czytaj

Zakład Karny w Koziegłowach

    Dnia 16 listopada 2017 roku byliśmy w półotwartym zakładzie karnym w Koziegłowach. Przyjęto nas tam miło, a psycholog i wychowawca odpowiadali wyczerpująco na nurtujące nas pytania oraz opowiadali o swojej pracy i niecodziennych sytuacjach, jakie ich spotkały.

Podczas półtoragodzinnego pobytu w zakładzie mieliśmy styczność z życiem codziennym osadzonych, jak również mogliśmy zobaczyć od środka funkcjonowanie tego typu zakładu. Więźniowie zakładów półotwartych mogą być zatrudniani poza terenem zakładu karnego w systemie zmniejszonego konwojowania lub bez konwojenta, w tym również na pojedynczych stanowiskach pracy. Ponadto np. skazanym można zezwalać na uczestniczenie w nauczaniu, szkoleniu oraz w zajęciach terapeutycznych organizowanych poza terenem zakładu karnego.

Wszystko to sprzyja resocjalizacji i pomaga osadzonym w powrocie do normalnego życia. Dowiedzieliśmy się także, jakie obowiązki mają pracownicy.

Pobyt w Koziegłowach uświadomił nam, że osadzenie w więzieniu nie przekreśla szans na życie na wolności.

  • Created on .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design