Klasa 1 aL w WTK

ZSBD w WTK16 stycznia klasa 1 aL pod opieką p. Miler udała się do siedziby Telewizji WTK w Poznaniu. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić studio i dowiedzieć się jak faktycznie wygląda praca w telewizji. Odwiedzili jej różne zakamarki, począwszy od studia, gdzie nagrywana jest pogoda.
Każdy chętny mógł stanąć przed kamerą na tle greenscreena i spróbować swoich sił w zapowiadaniu pogody, co przyniosło mnóstwo śmiechu i wprawiło uczniów w dobry humor, który utrzymał się przez cały pobyt w telewizji.
Ponadto humaniści zobaczyli studio makijażu, czy też garderobę, w której to przygotowywani są prezenterzy do wejścia na wizję, montażownię, gdzie mogli dowiedzieć się jak wygląda powstawanie programu od strony technicznej. Punktem kulminacyjnym było oczywiście to najbardziej rozpoznawalne dla telewizji studio, z którego to nadawane są wiadomości oraz przeprowadzane wywiady. Uczniowie zostali zaproszeni do tego, aby wczuć się w rolę prowadzących lub gości, a jednocześnie sprawdzić się w pracy z kamerą.  
Pobyt w telewizji uświadomił uczniom jak wygląda przygotowanie emisji programu a także pozwolił sprawdzić swoje siły w roli dziennikarza.
Tosia Dańda 1aL

Fotorelacja

  • Created on .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design