Działania klas prawnych ...

                    W czwartek 1 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z asesorem sądowym (…) Nasz gość przybliżył uczniom temat kodeksu cywilnego oraz praw i obowiązków konsumenta. Uczniowie zostali zapoznani z niektórymi ważniejszymi ustawami oraz usłyszeli kilka anegdotek związanych z pracą asesora sądowego. Na spotkaniu młodzież została zachęcona do odwiedzania strony: „Prawnicy kochają inaczej”.

IMG 20180309 WA0005

 

                  We wtorek 6 marca 2018 r. klasa 1eL udała się do sądu rejonowego Poznań Grunwald-Jeżyce. Uczniowie brali udział w rozprawie dotyczącej oszustwa oraz domniemania zajęcia mienia. Ostatecznie rozprawa zakończyła się wyrokiem - rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata pod nadzorem kuratora oraz zakaz wykonywania zawodu psychologa na okres 5 lat. Oskarżony w czasie dokonania przestępstwa studiował, nałożona na niego kara zacznie obowiązywać po zakończeniu studiów. Po zakończonej rozprawie młodzież pytała o szczegóły rozprawy oraz o jej przebieg od początku do końca.

                    Tego samego dnia o godzinie 17 uczniowie klas 1 i 2 eL udali się na Uniwersytet Adama Mickiewicza na wydział Prawa i Administracji na wykład dotyczący dyskryminacji. Na wykładzie uczniowie zostali zachęceni do wolontariatu prowadzonego przez studenckie koło naukowe „Inter gentes". Zapraszamy do udziału w tej akcji "Żywa biblioteka" 13.04.2018 r., w godz.17-22. Miejsce spotkania podane będzie na oficjalnej stronie wydarzenia. "Żywa Biblioteka" umożliwia czytelnikom i czytelniczkom nieformalny kontakt z osobami, z którymi na co dzień nie mają okazji szczerze porozmawiać; z przedstawicielkami i przedstawicielami grup społecznych obarczonych stereotypami, uprzedzeniami, wykluczeniem i dyskryminacją.
Dyskryminacja jest powszechnym zjawiskiem w naszym życiu, może mieć różną skalę. Zazwyczaj zauważamy te największe, na tle rasowym, religijnym czy płciowym. Jednak często naszym oczom umyka ta najbliższa ludziom, poprzez naśmiewanie się jakiej muzyki ktoś słucha, przez to jak wygląda. Często sami dyskryminujemy innych, bo uważamy kogoś za dziwaka, ponieważ jest inny od reszty. Obejrzyj filmik pokazujący skutki tego zjawiska.
Więcej zdjeć.

  • Created on .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design