Pokaz zawodoznawczy

W poniedziałek 27.05.2019 r. w grupach budowlanych klasy III bft i klasy IIabft odbył się pokaz zastosowania narzędzi do mocowania łączników punktowych typu sworzniowego. Uczniowie w ramach przedmiotu Konstrukcje budowlane mogli fizycznie obsługiwać gwoździarki i wkrętarki.

pokaz-narzdzi-1
pokaz-narzdzi-15
pokaz-narzdzi-5
pokaz-narzdzi-6

Czytaj więcej: Pokaz zawodoznawczy

Konferencja BIM we Wrocławiu

W dniach 11 i 12 maja 2019 r. w murach Politechniki Wrocławskiej odbyła się konferencja dotycząca nowoczesnych metodologii w projektowaniu, realizowaniu i utrzymaniu obiektów budowlanych, w skrócie określana BIM.

BIM-konferencja-Wrocaw-1
BIM-konferencja-Wrocaw-3
BIM-konferencja-Wrocaw-8
BIM-konferencja-Wrocaw-9

Czytaj więcej: Konferencja BIM we Wrocławiu

BIM w edukacji i praktyce

W piątek 15.03.2019 r., Dyrektor naszej szkoły, p. Grzegorz Owczarzak, kierownik praktyk, p. Tomasz Młyńczak oraz nauczyciel przedmiotów budowlanych, p. Przemysław Siebert, uczestniczyli w obchodach Dnia Wielkopolskiej Izby Budownictwa na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
Na zaproszenie dr inż. Marlena Kucz - Prodziekan ds. studiów stacjonarnych Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska wzięli udział w sympozjum pod hasłem „BIM W EDUKACJI I W PRAKTYCE".

Konferencja na PP 15.03 6

Czytaj więcej: BIM w edukacji i praktyce

Dzień Wielkopolskiej Izby Budownictwa

Na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Sanitarnej odbył się Dzień Wielkopolskiej Izby Budownictwa, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 1 bfT z grupy budowlanej naszej szkoły pod opieką pana Tomasza Młyńczak i pana Tomasza Kruszczyńskiego. 

Dzien WIB

Czytaj więcej: Dzień Wielkopolskiej Izby Budownictwa

Szkolenie - elewacje, tynki i okładziny

We wtorek 28 lutego w ramach zajęć praktycznych prowadzonych w Warsztatach Szkolnych odbyło się teoretyczne szkolenie prowadzone przez przedstawiciela firmy KOSBUD.

szkol warsz
szkol warsz2

Czytaj więcej: Szkolenie - elewacje, tynki i okładziny

Szkolenie dotyczące klinkieru

We wtorek 27 lutego 2018 r. przedstawiciele firmy Klinkier Przysucha King Klinkier przeprowadzili szkolenie dla uczniów klas drugich i trzecich technikum ze sposobów wykonywania elewacji z płytek klinkierowych oraz z procesów tworzenia klinkieru. 

szkolenie-klinkier-2
szkolenie-klinkier-3

Czytaj więcej: Szkolenie dotyczące klinkieru

Szkolenie w Domu Technika

W czwartek 23.11.2017 r. w siedzibie Polskiego Związku Kosztorysantów odbyło się szkolenie zorganizowane przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. W szkoleniu wzięli  udział uczniowie grupy budowlanej klasy 4dft Zespołu Szkół Budowlano Drzewnych w Poznaniu.

Szkolenie WIZB

Czytaj więcej: Szkolenie w Domu Technika

Coroczne szkolenie firmy Rockwool

15 listopada 2017 r. grupa uczniów pierwszej klasy technikum budowlanego w ramach praktycznej nauki zawodu, uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym przez specjalistów firmy Rockwool zajmujących się szeroko pojętym docieplaniem obiektów budowlanych wełną mineralną.

szkolenie-rockwool-1
szkolenie-rockwool-2
szkolenie-rockwool-3

Czytaj więcej: Coroczne szkolenie firmy Rockwool

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design