Budowlańcy w Pekabexie

W piątek 4 listopada uczniowie klasy III bdfT kształcący się w zawodzie technik budownictwa pod opieką prof. Mateusz Kwitowskiego uczestniczyli w wycieczce do firmy Pekabex Bet SA.

Pekabeks 2016-1
Pekabeks 2016-2


Przyszli technicy mogli zapoznać się technologią produkcji żelbetowych elementów prefabrykowanych takich jak: belki, dźwigary, słupy, ściany oraz prefabrykowanych elementów wykonywanych z betonu sprężonego takich jak płyty żerańskie (kanałowe). Ponadto uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda prowadzenie robót betoniarskich i zbrojarskich w zakładzie produkcyjnym, który wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i maszyny.
Oprócz pracy robotników na produkcji uczniowie mogli przyjrzeć się również pracy projektantów w dziale projektowym. Cała relacja z wycieczki przedstawiona jest na zdjęciach. Firma Pekabex Bet SA przekazała uczniom upominki i zachęcała młodzież do powrotu po ukończeniu szkoły, ale już na zasadach umowy o prace.
Dziękujemy Firmie Pekabex Bet SA.

 

Więcej zdjęć.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design