Targi DREMA - Wyróżnienie dla Alicji

Jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.  W bieżącym roku w finale prezentowano 16 prac uczniowskich.

alicja

Naszą szkołę reprezentowało 5 prac:
1. Parasolka
    WYKONAŁA: Alicja Rerua kl IVdfwT
2. Pęknięta żarówka
    WYKONAŁ: Stanisław Herda kl IVfwT
3. Magnetofon
    WYKONAŁ:  Patryk Kwiatkowski kl IVdfwT
4. Ludzik Lego
    WYKONAŁ: Paweł Fabjańczyk kl IVdfwT    
5. Telewizor
    WYKONAŁ: Dawid Koperski kl IIIPdT   

Czytaj więcej: Targi DREMA - Wyróżnienie dla Alicji

Dni Drzewiarza 2021 - wyniki

W ramach czerwcowych Dni Drzewiarza w ZSB-D w roku szkolnym 2020/21 odbył Szkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności Zawodowych. Zwycięzcą został uczeń klasy 3dfwT Patryk Kwiatkowski. Uczniowie rywalizowali również w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną o tematyce drzewnej. Wygrała Aleksandra Potębska z klasy 2PdT. Zorganizowano też wystawę prac uczniowskich wykonanych na ubiegłoroczną i tegoroczną edycję konkursu „Wyczarowane z Drewna”. Komisja Konkursowa wyłoniła najlepsze prace „wyczarowane z drewna” w roku szkolnym 2020/21. Oto one:

Czytaj więcej: Dni Drzewiarza 2021 - wyniki

Głosujcie na najlepszą pracę wyczarowaną z drewna!

Corocznie w naszej szkole w czasie marcowych Dni Drzewiarza organizowany jest konkurs „Wyczarowane z Drewna” . Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów oryginalnego, nietypowego przedmiotu z drewna.

Obejrzyj album prac konkursowych na szkolnym profilu Facebook i zostaw reakcję pod ulubionymi zdjęciami:

Zrzut ekranu 2021 03 22 120115

Tags: dni drzewiarza, technik technologii drewna, wyczarowane z drewna drema

Czytaj więcej: Głosujcie na najlepszą pracę wyczarowaną z drewna!

Gratulacje dla drzewiarzy

Tak jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.  W bieżącym roku w finale prezentowano 14 prac uczniowskich. Naszą szkołę reprezentowało 7 prac:

Alicja urzdzenie-wielofunkcyjne
Diament
Zrzut-ekranu-2021-03-22-120115
akordeon

Czytaj więcej: Gratulacje dla drzewiarzy

Drzewiarze z klas II i IV na wycieczce zawodoznawczej

4 grudnia 2019 r. nasi uczniowie z klasy II i IV  technik technologii drewna pod opieka p. Jakuba Maternickiego,  byli na wycieczce zawodowej w Firmie Kronospan Polska Sp. z o.o. w Szczecinku. Celem wyjazdu było zapoznanie się z procesem technologicznym wytwarzania płyt wiórowych i pilśniowych MDF i HDF.

wycieczk a-drzewiarzy
wycieczka-drzewiarz y
wycieczka-drzewiarzy
wycieczka-drzewiarzy
wycieczka-drzewiarzy

Czytaj więcej: Drzewiarze z klas II i IV na wycieczce zawodoznawczej

Alicja z kl. 2 dwT zdobyła wyróżnienie

Tak, jak co roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.

listwa alicja r W bieżącym roku szkołę reprezentowały 3 prace:
1. Listwa stabilizująca - wykonała: Alicja Rerus kl. II dwT
2. Grill - wykonał: Jakub Jóźwiak kl. III dT
3. Pistolet - wykonał: Kacper Twaróg kl. III dT

Czytaj więcej: Alicja z kl. 2 dwT zdobyła wyróżnienie

Drzewiarze w Meblo Kompleksie

W poniedziałek 22 października 2018 r. uczniowie klasy II dT oraz grupy drzewnej klasy I dwT gościli w firmie Meblo Kompleks. Zakład powstał w 1983 roku i zbudował sobie mocną pozycję wśród producentów mebli. W ofercie posiada wysokiej jakości meble hotelowe, restauracyjne, biurowe, sklepowe itp. Firma wykonała wyposażenie meblowe dla wielu hoteli, apartamentów i sal konferencyjnych w kraju i zagranicą.

Meblo-kompleks-22.10.2018 r.-11
Meblo-kompleks-22.10.2018 r.-15
Meblo-kompleks-22.10.2018 r.-6

Tags: technik technologii drewna, wycieczka, drzewiarz

Czytaj więcej: Drzewiarze w Meblo Kompleksie

Zakończyły się Dni Drzewiarza w ZSB-D w roku szkolnym 2017/18

    14 marca 2018 r. w godz. 8.50-9.35 w świetlicy szkolnej odbył się finał XVII Szkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Zawodowych. Udział wzięły dwie trzyosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach. Zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy IVbdfT: Adam Olejniczak, Bartosz Roeder i Adam Grzegorzek. Nagrodami dla nich były elektronarzędzia ufundowane przez Radę Rodziców.

dni drzewiarza 2018

Czytaj więcej: Zakończyły się Dni Drzewiarza w ZSB-D w roku szkolnym 2017/18

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design