Spotkanie z pisarką, p. Joanną Jodełką

          Nie od dziś maj kojarzy nam się z książkami. I mimo, że tradycje majowych kiermaszy dawno minęły, to jednak wiele spotkań z literaturą odbywa się właśnie w tym urokliwym miesiącu. Tak też było w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego na Raszynie w Poznaniu.
       
         Między uczniami XXVIII LO do dziś trwają dyskusje, dla kogo bardziej interesujące było spotkanie z panią Joanną Jodełką – przyszłych managerów kultury czy uczniów klasy kryminologia i resocjalizacja?

Joanna-Jodeka-w-ZSB-D-14
Joanna-Jodeka-w-ZSB-D-15
Joanna-Jodeka-w-ZSB-D-17


W piątek 31 maja 2019 r., ta znana poznańska pisarka, odwiedziła Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych, by w fascynujący sposób opowiedzieć o tym, jak tworzy się kryminalne historie, tak by stały się wydarzeniem czytelniczym i kulturalnym.
  Już na samym początku spotkania autorka została mile zaskoczona. Obejrzała, przygotowaną przez uczniów prezentację, która w krótki i humorystyczny sposób przedstawiła Jej literacki życiorys i przypomniała wszystkim tytuły książek przez nią napisanych.
      Później były pytania, które na zmianę zadawali przyszli managerowie kultury - Tosia z kl. 2 aL oraz Mateusz z kl. 1 aL. Odpowiadając na nie, pani Joanna zdradziła tajniki warsztatu pisarskiego oraz opowiedziała, dlaczego Poznań, który przecież nie jest Jej miastem rodzinnym stał się miejscem, w którym zdecydowała się żyć. Pisarka uświadomiła także młodym ludziom kilka prostych, a ważnych mądrości życiowych, o których warto pamiętać
i co jakiś czas do nich się odwoływać. Dzięki spotkaniu z pisarką, uczniowie klas manager kultury wiedzą już, jak wygląda proces tworzenia i wydawania książki, jakie akcje promocyjne powinny mu towarzyszyć, jak należy organizować spotkania autorskie. Przyszli absolwenci klasy kryminologia i resocjalizacja dowiedzieli się, że autor piszący kryminał musi nie tylko mieć wiedzę z zakresu psychologii, by dobrze skonstruować postać mordercy, ale również orientować się w prawie karnym oraz pracy policji.
          Ze spotkania wszyscy wyszli z przekonaniem, że każdy może spróbować sięgnąć po pióro i zacząć pisać historie, nie tylko kryminalne …..
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy pani Joannie za inspirujące spotkanie.
Fotorelacja

 

  • Last updated on .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design