Festiwal teatralny "Chichot Pegaza"

V edycja Chichotu Pegaza - relacja

1 marca do naszej szkoły, przybyły grupy młodzieży gimnazjalnej, by wziąć udział w Festiwalu Małych Form Teatralnych „Chichot Pegaza”. Była to już 5 edycja konkursu! Jak co roku festiwal rozpoczął pan dyrektor Grzegorz Owczarzak. W jury zasiadły tym razem trzy wymagające ale i niezwykle życzliwe młodzieży jurorki: pani Karolina Pawełska, aktorka Teatru Ósmego Dnia, pani dyrektor Ewa Dzieciątkowska i nauczycielka języka polskiego, pani Anna Łukaszewska.

Co podkreślały wszystkie jurorki, 7 grup teatralnych zaprezentowało przedstawienia na niezwykle wysokim poziomie. Podziwiać można było nie tylko grę aktorską, ale i wspaniałe dekoracje przygotowane przez młodych artystów. Zdolni gimnazjaliści nie tylko grali swe role, ale i tańczyli i śpiewali. Słowa wielkiego uznania należą się nauczycielom-opiekunom tych grup teatralnych: potrafili stworzyć odpowiednią atmosferę i pobudzić ambicje młodzieży. Ofiarowali swój czas i zaangażowanie, ale było warto! Można tylko gratulować efektów pracy i pozazdrościć tak zdolnej młodzieży.
Jury miało niezmiernie trudne zadanie, bowiem- jak powiedziała przed ogłoszeniem werdyktu pani dyrektor- właściwie każda grupa zasługiwała na nagrodę. Ale konkurs rządzi się określonymi prawami, dlatego postanowiono przyznać następujące nagrody:
•    I miejsce  zajęło Szkolne Koło Teatralne działające w Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Pobiedziskach za spektakl „Facewedding” ( opiekunki: pp. Łucja Kapcińska i Natalia Bartliz- Skibińska)
•    II miejsce Grupa Teatralna „Variete” z Gimnazjum im. prof. S. Kielicha w Borowie za spektakl „Zemsta inaczej” (opiekun: p. Dorota Maria Puto)
•    III miejsce Szkolny Teatr „Z Melpomeną na Ty” z Zespołu Szkół nr 3 z Poznania
za spektakl „Jabłek nie jadam. Zmądrzałem. Adam!” ( opiekunki: pp. Jolanta Stamburska, Sonia Wójcik i Agnieszka Chwastek)
•    Przyznano także nagrodę specjalną: za wspaniałą grę dla Daniela Niedzieli, aktora Grupy Teatralnej „Wyczuleni” działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dopiewie, za kreację w sztuce „Skąpiec”.
Nagrodzeni głośno okazywali swą radość, a jury i widownia cieszyli się razem z nimi.
Trzeba jeszcze dodać, że w organizację festiwalu zaangażowana była cała Komisja Języka Polskiego (np. hol szkolny ustrojony był plakatami z najróżniejszymi wyobrażeniami Pegaza), a w sobotę organizatorom pomagała młodzież z klasy Ial ( także wykonując zdjęcia) i uczennice z klasy II al.
Osobne podziękowania należą się Kindze Basińskiej z klasy II al., której rewelacyjne wykonanie przebojów Anny Jantar umiliło wszystkim czas oczekiwania na werdykt jury.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design