Festiwal teatralny "Chichot Pegaza"

VIII edycja Chichotu Pegaza

Relacja z przebiegu: „Chichot Pegaza” na Raszynie – VIII edycja już za nami
„Chichot Pegaza” jak co roku w marcu zgromadził młodych pasjonatów teatru w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych na Raszynie. 18 marca gościliśmy młodych adeptów sztuki aktorskiej na ósmej już edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych. Zgromadzona publiczność obejrzała siedem różnorodnych spektakli, które jak zawsze zaskoczyły jurorów wysokim poziomem artystycznym. Panie: Ewa Dzieciątkowska – wicedyrektor ZSB-D, Karolina Pawełska – aktorka z Teatru Ósmego Dnia oraz Agnieszka Miler – polonistka stanęły przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców.


Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego „My” z Gimnazjum nr 20 im. Ojca Żelazka w Poznaniu, prezentując spektakl „Duchy Mickiewicza” oparty na II części „Dziadów”. Następnie Koło Teatralne z Gimnazjum nr 44 w Poznaniu rozbawiło publiczność spektaklem, w którym tytułowe krzesło budziło w jego użytkowniku nieodpartą potrzebę prawdomówności. Grupa Variete I z Gimnazjum im. Stanisława Kielicha w Borowie zaprezentowało uwspółcześnioną wersję „Romea i Julii”, w której zaskoczeń było wiele, a ostatecznie głównemu bohaterowi zaszkodził przeterminowany actimel. Teatr Fanfaron z Gimnazjum w Buku pokazał spektakl, którego scenariusz napisał jeden z członków zespołu, zainspirowany opowiadaniami Sławomira Mrożka „Dzieci, koń i dmuchany słoń”. Grupa „Z Melpomeną na ty” z Gimnazjum nr 2 w Poznaniu zaprezentowała przedstawienie „Koniec i bomba, a kto oglądał ten trąba!” – brawurową, niemalże musicalową adaptację fragmentów „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Zakończenie festiwalu zdominowały bajki niekoniecznie przeznaczone dla najmłodszych: Grupa Variete II z Gimnazjum w Borowie  zaprezentowała swoją wersję „Kopciuszka”, a młodzi aktorzy z grupy „Cokolwiek” z Gimnazjum nr 1 w Luboniu – adaptację „Bajek dla potłuczonych”.
Wszystkie spektakle publiczność nagradzała oklaskami, doceniając świetną grę aktorską, efektowne dekoracje, sugestywną charakteryzację, oryginalne efekty dźwiękowe, a także ogromny wkład pracy opiekunów, bez których te przedstawienia by nie powstały.
Ostatecznie I miejsce zajęła grupa „Z Melpomeną na ty” z Gimnazjum nr 2 w Poznaniu za spektakl „Koniec i bomba, a kto oglądał ten trąba”, II miejsce - Grupa „Cokolwiek” z Gimnazjum nr 1 w Luboniu za przedstawienie „Bajki dla potłuczonych”, III miejsce - Gimnazjum w Borowie za „Romea i Julię”. Ponadto jury przyznało indywidualne wyróżnienia, które otrzymali: Sandra Urbaniak z Gimnazjum nr  44 w Poznaniu za grę aktorską i Jakub Bździel z Gimnazjum w Buku za scenariusz sztuki „Dzieci, koń i dmuchany słoń”.
Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy uczestnikom i wszystkim, którzy pomagali
w organizacji tegorocznej edycji „Chichotu Pegaza”. Zapraszamy za rok!

 

Fotogaleria

------------------
VIII edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych „Chichot Pegaza” odbędzie się 18 marca 2017 r. o godz. 9.00.

Regulamin festiwalu.
Formularz zgłoszeniowy. 

Kalendarium:
Zgłoszenie zespołów zainteresowanych udziałem w imprezie na załączonym formularzu - do 27 stycznia 2017 r.
Potwierdzenie przez organizatorów zakwalifikowania się zespołów - do połowy lutego 2017 r.
Finał konkursu – 18 marca 2017 r.
Festiwal znajduje się na liście konkursów Kuratorium Oświaty w Poznaniu pod nr 111.

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design