Festiwal teatralny "Chichot Pegaza"

II edycja konkursu teatralnego

W sobotę 20.03. 2010r. gościliśmy w gmachu ZSB-D 8 grup teatralnych z Poznania i okolic, które zgłosiły chęć uczestnictwa w organizowanym przez Komisję Języka Polskiego konkursie małych form teatralnych pt. „Chichot Pegaza”.

Poziom prezentowanych przedstawień był niezmiernie wysoki, dlatego jury stało przed trudnym zadaniem. Spektakle miały na ogół charakter kabaretowy i dotyczyły spraw bliskich życiu nastolatków. Dwa przedstawienia odbiegały od tego schematu, a były to fragmenty „Skąpca” zaprezentowane przez grupę teatralną z gimnazjum salezjańskiego oraz fragmenty „Antygony w Nowym Jorku”.

Ostatecznie jury podjęło decyzję, że palma pierwszeństwa należy się grupie teatralnej „Tomi” działającej w II Gimnazjum w Środzie Wlkp. Autorem tekstów oraz opiekunem grupy jest pan Tomasz Węcławiak. Co ciekawe, ta sama grupa wygrała zeszłoroczny „Chichot Pegaza”, czyli ani opiekun, ani młodzież nie spoczęli na laurach i znowu zaprezentowali wysoko poziom. Indywidualną nagrodą książkową uhonorowano także członka grupy „Tomi”.

Tekst: H. Stróżyk

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design