Technikum Budowlano - Drzewne

Technik gazownictwa

Technik gazownictwa utworzyliśmy ten kierunek w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Daje on ogromne możliwości rozwoju w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię. W trakcie nauki umożliwiamy zdobycie wiedzy z zakresu organizowania i wykonywania robót związanych z budowa i eksploatacją sieci gazowych, montażem instalacji gazowych, lokalizowaniem i usuwaniem awarii sieci i instalacji gazowych.

 

 

Nasi absolwenci będą mogli podjąć pracę w: zakładach wytwarzających, przetwarzających i przesyłających paliwa gazowe, przedsiębiorstwach montażowych instalacji gazowych i grzewczych, jednostkach służb inwestycyjnych oraz nadzoru budowlanego, biurach projektowych, tłoczniach i magazynach gazu, zakładach rzemieślniczych, biurach projektowych.

W trakcie nauki realizowany jest program nauczania przedmiotów ogólnych taki jak  w liceum ogólnokształcącym. W zakresie rozszerzonym nauczane są matematyka i język angielski, a przedmiotem uzupełniającym jest fizyka w budownictwie. Język angielski w zakresie rozszerzonym będzie prowadzony w grupach dla początkujących i dla zaawansowanych. Jako drugi język obcy – do wyboru przez ucznia – będzie język niemiecki lub język rosyjski. Taki zestaw przedmiotów ogólnokształcących wspomaga nauczanie przedmiotów zawodowych, a także umożliwia dobre przygotowanie do możliwie najlepszego zdania egzaminu maturalnego i podjęcia studiów wyższych na kierunkach politechnicznych. Absolwent będzie także bardzo dobrze przygotowany do pracy zawodowej – zarówno w kraju, jak i za granicą, we współpracy z różnymi firmami i na własny rachunek.
Dla ułatwienia uczniom nauki, a także zmniejszenia wydatków rodziców, SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO  WSZYSTKICH  PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z biblioteki szkolnej na cały rok nauki.

 

W zakresie fachowej wiedzy zawodowej technik gazownictwa będzie posiadał wiedzę w zakresie:
•    organizowania i wykonywania robót związanych z budową sieci gazowych,
•    organizowania i wykonywania robót związanych z montażem instalacji gazowych,
•    organizowania prac związanych z eksploatacją sieci gazowych,
•    organizowania prac związanych z eksploatacją instalacji gazowych,
•    lokalizowania oraz usuwania awarii sieci i instalacji gazowych,
•    posługiwania się językiem obcym,
•    dbania o pozytywny wizerunek firmy.
Nasza szkoła jest bardzo dobrze przygotowana do kształcenia w tym zawodzie. Bazę w części kształcenia zawodowego zapewnia nam sześćdziesięcioletnia tradycja kształcenia w zawodach budowlanych – zarówno na poziomie szkoły zasadniczej, jak i technikum, kształcąc techników budownictwa, techników urządzeń sanitarnych i techników technologii drewna.
W zakresie zagadnień zawodowych współpracujemy z wieloma firmami specjalizującymi się w tej dziedzinie, w których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.
W budynku szkoły posiadamy pracownie specjalistyczne do zajęć teoretycznych oraz ćwiczeń. Szkoła dysponuje właściwym zapleczem dydaktycznym do prowadzenia zajęć z zakresu gazownictwa. Posiadamy sale dydaktyczna wyposażone w sprzęt multimedialny oraz w elementy sieci i instalacji gazu.
W naszej placówce zatrudniona jest wykwalifikowana i doświadczona kadra dydaktyczna z odpowiednimi uprawnieniami oraz mająca przygotowanie zawodowe i pedagogiczne związane z gazownictwem. Nasi nauczyciele zdobywali doświadczenie w biurach projektowych, są też egzaminatorami, przygotowują uczniów do udziału w ogólnopolskich konkursach z wiedzy o sieciach i instalacjach sanitarnych, potrafią w sposób prosty i zrozumiały przekazać tajniki fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Nauczyciele prowadzący praktyczną naukę zawodu posiadają uprawniena gazowe. Kadra szkoły gwarantuje  przygotowanie młodzieży do zdania egzaminów zawodowych oraz w przyszłości do pracy w wyuczonym zawodzie lub dalszych studiów kierunkowych w tej dziedzinie.
Absolwent kierunku technik gazownictwa będzie mógł podjąć pracę m.in. w:
•    zakładach wytwarzających, przetwarzających i przesyłających paliwa gazowe,
•    przedsiębiorstwach montażowych instalacji gazowych i grzewczych,
•    firmach zajmujących się budową i utrzymywaniem sprawności sieci gazowych oraz ciepłowniczych,
•    jednostkach służb inwestycyjnych oraz nadzoru budowlanego,
•    administracjach budynków mieszkalnych,
•    zakładach rzemieślniczych,
•    biurach projektowych,
•    również w ramach własnej działalności gospodarczej,
•    stacjach gazowych.
•    tłoczniach i magazynach gazu.

 

 

 

 

Technik gazownictwa to zawód, który odpowiada potrzebom rynku pracy. Przemysł gazowniczy w Poznaniu w obecnym czasie daje ogromne możliwości rozwoju. Ma to związek z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na energię, stąd szeroko zakrojone są poszukiwania konwencjonalnych złóż gazu ziemnego oraz zaawansowane prace i technologie, które mają ułatwić pozyskiwanie gazu z łupków.

W trakcie nauki realizowany jest program nauczania przedmiotów ogólnych taki jak  w liceum ogólnokształcącym. W zakresie rozszerzonym nauczane są matematyka i język angielski, a przedmiotem uzupełniającym jest fizyka w budownictwie. Język angielski w zakresie rozszerzonym będzie prowadzony w grupach dla początkujących i dla zaawansowanych. Jako drugi język obcy – do wyboru przez ucznia – będzie język niemiecki lub język rosyjski. Taki zestaw przedmiotów ogólnokształcących wspomaga nauczanie przedmiotów zawodowych, a także umożliwia dobre przygotowanie do możliwie najlepszego zdania egzaminu maturalnego i podjęcia studiów wyższych na kierunkach politechnicznych. Absolwent będzie także bardzo dobrze przygotowany do pracy zawodowej – zarówno w kraju, jak i za granicą, we współpracy z różnymi firmami i na własny rachunek.

W związku z nową podstawą programową w klasie pierwszej, dla ułatwienia uczniom nauki,  SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO  WSZYSTKICH  PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z biblioteki szkolnej na cały rok nauki.

W zakresie fachowej wiedzy zawodowej technik gazownictwa będzie posiadał wiedzę w zakresie:

·         organizowania i wykonywania robót związanych z budową sieci gazowych,

·         organizowania i wykonywania robót związanych z montażem instalacji gazowych,

·         organizowania prac związanych z eksploatacją sieci gazowych,

·         organizowania prac związanych z eksploatacją instalacji gazowych,

·         lokalizowania oraz usuwania awarii sieci i instalacji gazowych,

·         posługiwania się językiem obcym,

·         dbania o pozytywny wizerunek firmy.

Nasza szkoła jest bardzo dobrze przygotowana do kształcenia w tym zawodzie. Bazę w części kształcenia zawodowego zapewnia nam prawie sześćdziesięcioletnia tradycja kształcenia w zawodach budowlanych – zarówno na poziomie szkoły zasadniczej, jak i technikum, kształcąc techników budownictwa, techników urządzeń sanitarnych i techników technologii drewna.

W zakresie zagadnień zawodowych współpracujemy z wieloma firmami specjalizującymi się w tej dziedzinie, w których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

W budynku szkoły posiadamy pracownie specjalistyczne do zajęć teoretycznych oraz ćwiczeń. Szkoła dysponuje właściwym zapleczem dydaktycznym do prowadzenia zajęć z zakresu gazownictwa. Posiadamy sale dydaktyczna wyposażone w sprzęt multimedialny oraz w elementy sieci i instalacji gazu.

W naszej placówce zatrudniona jest wykwalifikowana i doświadczona kadra dydaktyczna z odpowiednimi uprawnieniami oraz mająca przygotowanie zawodowe i pedagogiczne związane z gazownictwem. Nasi nauczyciele zdobywali doświadczenie w biurach projektowych, są też egzaminatorami, przygotowują uczniów do udziału w ogólnopolskich konkursach z wiedzy o sieciach i instalacjach sanitarnych, potrafią w sposób prosty i zrozumiały przekazać tajniki fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Nauczyciele prowadzący praktyczną naukę zawodu posiadają uprawnia gazowe. Kadra szkoły gwarantuje przygotowanie młodzieży do zdania egzaminów zawodowych oraz w przyszłości do pracy w wyuczonym zawodzie lub dalszych studiów kierunkowych w tej dziedzinie.

Absolwent kierunku technik gazownictwa będzie mógł podjąć pracę m.in. w:

·         zakładach wytwarzających, przetwarzających i przesyłających paliwa gazowe,

·         przedsiębiorstwach montażowych instalacji gazowych i grzewczych,

·         firmach zajmujących się budową i utrzymywaniem sprawności sieci gazowych oraz ciepłowniczych,

·         jednostkach służb inwestycyjnych oraz nadzoru budowlanego,

·         administracjach budynków mieszkalnych,

·         zakładach rzemieślniczych,

·         biurach projektowych,

·         również w ramach własnej działalności gospodarczej,

·         stacjach gazowych.

·         tłoczniach i magazynach gazu.

Tags: technikum technik gazownictwa

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design