Szkoła w profilaktyce i edukacji FAS

profilaktyka

28 LO przygotowuje "ponadprzeciętnie" uczniów do matury

zsbd2mSzkoła ZSBD/XXVIII LO ponadprzeciętnie przygotowuje uczniów do matury w szczególności z języka polskiego. Mówi o tym artykuł podsumowujący zdawalność matury w Poznaniu w szkołach średnich w roku 2011.

Języka rosyjskiego najlepiej uczy ZSBD

dyplom_jezrosm1Wyróżnienie zdobyte w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą szkołę w dziedzinie nauczania języka rosyjskiego pod hasłem "Uczymy się języka rosyjskiego".

Szkoła przedsiębiorczości

certyfikatjakoscim Podczas Konferencji: Kształtowanie Postaw Przedsiębiorczych w Szkole, która odbyła się 22 kwietnia br Fundacja Młodzieży Przedsiębiorczej nadała Zespołowi Szkół Budowlano - Drzewnych, ul. Raszyńska 48 w Poznaniu, Certyfikat Jakości - Szkoła Przedsiębiorczości. Certyfikat ten jest wyróżnieniem dla młodzieży, nauczycieli i dyrekcji za aktywną pracę i wdrażanie innowacyjnych metod edukacyjnych, dzięki którym uczniowie są świetnie przygotowani do wejścia na rynek pracy, potrafią zrozumieć zasady ekonomii i funkcjonowania w biznesie. Umieją krytycznie myśleć i chętnie podejmują aktywne działania, które w przyszłości pomogą odnalezć się na rynku pracy.

szkolazklasa1mszkolazklasam
1 września 2004r. został wydany Zespołowi Szkół Budowlano-Drzewnych i XXVIII LO certyfikat potwierdzający zgodność systemu nauczania:
1. dobrze uczy każdego ucznia,
2. ocenia sprawiedliwie,
3. uczy myśleć i rozumieć świat,
4. rozwija społecznie,
5. pomaga uwierzyć w siebie,
6. przygotowuje do przyszłości,

z wymaganiami akcji "Szkoła z klasą" organizowanej przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Certyfikat został wydany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Certyfikat ten potwierdza, iż dbałość o jakość nauczania przez Zespoł Szkół Budowlano-Drzewnych jest priorytetem szkoły. Daje to naszym uczniom i ich Rodzicom gwarancję spełnienia wysokich i stale rosnących wymagań, związanych z jakością świadczonych usług edukacyjnych.

Europejski Fundusz Społeczny

efs2 Szkoła otrzymała wyposażenie do dwóch pracowni komputerowych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Leonardo da Vinci

leonardo Uczestniczymy w projekcie zagranicznym Leonardo da Vinci.
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Sciegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.