Oferta szkoły

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego i XXVIII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu to szkoła z 60-letnią historią i ukształtowanymi tradycjami w nauczaniu ogólnym i zawodowym.
Mając wieloletnie doświadczenie, na bieżąco reagujemy na zmieniające się potrzeby i zainteresowania młodzieży oraz aktualne tendencje oświatowe. Dla ułatwienia uczniom nauki a także dla zmniejszenia wydatków rodziców, SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z klasy po szkole gimnazjalnej z biblioteki szkolnej na cały rok nauki.


Budynek szkoły zlokalizowany jest w bardzo dobrym, spokojnym punkcie Poznania – na Raszynie, niedaleko pętli tramwajowej i autobusowej na Górczynie, przy Osiedlu Mikołaja Kopernika. Ponadto mamy także swoje Warsztaty Szkolne, gdzie uczniowie technikum i szkoły zasadniczej mogą odbywać zajęcia praktyczne.

W rankingu Szkół, prowadzonym przez miesięcznik „Perspektywy” w 2016 roku nasze technikum uzyskało tytuł „Złotej Szkoły” wśród najlepszych techników w Polsce a w zakresie wyników egzaminów zawodowych zajęliśmy pierwsze miejsce w Poznaniu i Wielkopolsce a piąte w kraju. Posiadamy także tytuł "Wiarygodna Szkoła" - edycja 2016 i 2017.
Na rok szkolny 2017 /2018 proponujemy w naszym Zespole Szkół dla absolwentów gimnazjów naukę w:
XXVIII Liceum Ogólnokształcącym
            - w klasie humanistycznej – manager kultury
     lub - w klasie prawnej – kryminologia i resocjalizacja,

• Technikum Budowlano-Drzewnym w zawodach:
- technik budownictwa,
- technik architektury krajobrazu,
- technik inżynierii sanitarnej,
- technik robót wykończeniowych w budownictwie,
- technik gazownictwa,
- technik renowacji zabytków architektury

Branżowej Szkole I Stopnia Nr 28 w zawodach:

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
- monter sieci i instalacji sanitarnych,
- murarz-tynkarz,
- stolarz,
- tapicer,
- cieśla, betoniarz-zbrojarz, dekarz, zdun, kamieniarz, kominiarz, mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej,
i innych zawodach budowlanych i drzewnych;
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły, lub na Facebook. Można również zatelefonować – 61 861 00 27, napisać e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przyjść w Poznaniu na ul. Raszyńską 48, najlepiej na Drzwi Otwarte w soboty: 7 kwietnia lub 12 maja 2018 r. w godz. 9.00 – 12.00.

----------

Początek naszej szkole w 1956 roku dała Zasadnicza Szkoła Budowlano-Drzewna, następnie doszło technikum - najpierw trzyletnie, będące kontynuacją szkoły zasadniczej, a potem pięcioletnie dla absolwentów szkoły podstawowej. Następnym etapem rozwoju szkoły było utworzenie liceum zawodowego kształcącego renowatorów zabytków architektury, a prawie dwadzieścia lat temu także liceum ogólnokształcącego z profilem ogólnym i turystycznym. Od roku szkolnego 2002/2003 rozpoczęli w naszej szkole naukę absolwenci gimnazjów. W roku 2006 na jubileusz 50-lecia istnienia, szkole nadano imię Bolesława Chrobrego. Dotychczasowa historia szkoły, wykwalifikowana kadra pedagogiczna (wśród 62 nauczycieli zatrudnionych w szkole 41 posiada tytuł nauczyciela dyplomowanego) i właściwe warunki do nauki dają nam podstawę do twierdzenia, że to co robimy w naszej szkole robimy dobrze. W uznaniu tej dobrej pracy i osiągnięć Szkoła nasza otrzymała w 1974 roku „Odznakę Honorową Miasta Poznania”, w 1996 roku Złotą Odznakę „Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych” a w 2006 roku Szkoła została uhonorowana przez Związek Rzemiosła Polskiego najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla rzemiosła polskiego”. O jakości pracy szkoły świadczy również uczestnictwo w konkursie organizowanym przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i uzyskanie w 2004 roku tytułu "Szkoły z klasą", dwukrotnie (w 2008 i 2009 r.) uzyskanie od „Głosu Wielkopolskiego” tytułu „Mocna Szkoła” oraz posiadanie Certyfikatu Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”.

W 2016 r. Związek Rzemiosła Polskiego przyznał szkole Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego "Za zasługi dla Rezmiosła Polskiego" a Marszałek Województwa Wielkopolskiego uhonorował szkołę Odznaką Honorową "Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego".

Jako Szkoła staramy się oddziaływać na Poznań, województwo, a może i jeszcze dalej. Przez lata Szkoła nasza była organizatorem konkursu "Wielkopolska Wczoraj i Dziś", który spotykał się z żywym zainteresowaniem uczniów szkół ogólnokształcących. Aktualnie organizujemy Festiwal Filmowy „Portret mojej szkoły”, Festiwal Małych Form Teatralnych „Chichot Pegaza”, konkurs dla gimnazjalistów „Architektura z duszą” i wiele innych. W szkole znajduje się siedziba Komitetu Okręgowego Turnieju Budowlanego – Złota Kielnia. Byliśmy także w 1999 roku organizatorami Finału Centralnego tego Turnieju oraz w 2005 roku organizatorami Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Należymy też do Sekcji Szkół Budowlanych przy Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa w Warszawie.

Od lat 90-tych szkoła współpracuje ściśle ze szkołą partnerską w Niemczech, z Berufsbildende Schule 3 w Hanoverze. Współpraca polega na cyklicznej wymianie młodzieży - zarówno w zakresie turystycznym jak i w ramach praktyk zawodowych. Daje to możliwość poznania historii i kultury naszych sąsiadów, nawiązania ciekawych znajomości a także poznania zasad organizacji i rozwiązań technicznych stosowanych za granicą.

Aktualnie Zespół Szkół ściśle współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami i firmami branżowymi – budowlanymi, instalacyjnymi, drzewnymi i architektonicznymi. Jesteśmy także objęci patronatami wyższych uczelni: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Ogrodu Botanicznego UAM, Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM w Poznaniu. Podpisaliśmy również umowę patronacką z Teatrem Ósmego Dnia i porozumienie z Sądem Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce.

Nasza szeroka oferta edukacyjna oraz formy jej realizacji pozwalają, by każdy mógł obudzić w sobie i właściwie wykorzystać drzemiące w nim zdolności, umiejętności i możliwości - by miał szansę! Swoje zdolności i upodobania młodzież może rozwijać na zajęciach pozalekcyjnych w ramach licznych kół zainteresowań, takich jak: historyczne, polonistyczne, teatralne, matematyczne, informatyczne, biologiczne, chemiczne, przyrodnicze, turystyczne, ekonomiczne, strzecha budowlana, szkolny klub europejski oraz SKS w dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka nożna, kolarstwo górskie, tenis stołowy.

Dla dojeżdżających od godz. 7:00 czynna jest świetlica szkolna z bufetem oraz czytelnia biblioteki szkolnej z Internetem.

Dla zamiejscowych możliwość zakwaterowania w bursie szkolnej.

W szkole działa również aktywnie samorząd uczniowski.

ZAPRASZAMY DO SZKOŁY NA RASZYN W POZNANIU!

Dla dojeżdżających
od godz. 7:00 czynna jest świetlica szkolna z bufetem oraz czytelnia biblioteki szkolnej z Internetem.
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design