Podsumowanie III edycji ZSBD CUP

III edycja turnieju ZSBD CUP, która odbyła się 10 maja 2018 roku, przyciągnęła grupę głodnych sportowej rywalizacji uczniów gimnazjów i klas podstawowych. Organizatorzy zawodów napotkali kilka problemów w postaci wycofania z turnieju Gimnazjum z Kleszczewa i Gimnazjum nr 67 w Poznaniu. Dodatkowo deszczowa aura, która nawiedziła Poznań w noc przed zawodami, budziła niepokój, co do stanu boiska.

ZSBD-CUP-1
ZSBD-CUP-2


 
Finalnie do Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu przyjechała grupa około 50 zawodników. Reprezentowanych przez: Gimnazjum z Koziegłów, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 6 (2 zespoły) z Poznania, które uczestniczyły w zawodach po raz trzeci. Dodatkowo zawitali uczniowie klas 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej nr 66, którzy pomimo najmłodszego wieku sprawili sporo niespodzianek.
 
Turniej zaplanowany systemem "każdy z każdym", mecze w układzie 2 x 7 minut, a o zwycięstwie w turnieju decydowała największa ilość zdobytych punktów. Do ostatniej sekundy turnieju czekano na rozstrzygnięcie, ostatecznie po bardzo emocjonujących meczach, aż trzy drużyny zdobyły po 9 punktów, sytuacja wymagała głębszego spojrzenia w regulamin zawodów. Z całej trójki: Gimnazjum nr 6 I i II oraz Gimnazjum w Koziegłowach, najlepszy bilans bramkowych miał pierwszy zespół reprezentacji z os. Przyjaźni w Poznaniu. Natomiast na drugim miejscu ostatecznie uplasował się drugi zespół z Gimnazjum nr 6, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Gimnazjum w Koziegłowach 2:1.
 
Najlepszym zawodnikiem turnieju został gracz z Koziegłów - Adrian Kaźmierowski.
Najlepszym bramkarzem turnieju został goalkeeper z Gimnazjum nr 6, który na ZSBD CUP był już 3 raz - Patryk Górecki.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i gorąco zapraszamy za rok na IV edycję ZSBD CUP !!!
Fotorelacja

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 50, 63, 64, 69, 79, 91, 93;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design