Warsztaty dziś

Obecnie Warsztaty Szkolne stanowią dobrą i nowoczesną bazę szkoleniową. Zajęcia praktyczne prowadzone są zarówno w pracowniach warsztatowych jak i poza nimi-na budowach, zwłaszcza z uwagi na specyfikę zawodu, dla uczniów szkolących się w zawodach budowlanych.

Współpraca a wiodącymi firmami miasta Poznania pozwoliła  uczniom na uczestniczenie w ostatnich latach w realizacji takich projektów jak: Osiedle Mieszkaniowe Murawa-Słowiańska, Osiedle Batorego, Osiedle Luboń, Osiedle CzTBS Koziegłowy, Osiedle Robocza-Sikorskiego, Poza planowymi zajęciami dydaktycznymi  organizowane są cyklicznie praktyki zawodowe dla uczniów szkół niemieckich z  Hanoweru, Konigslutter i Berlina. Celem tej współpracy jest, poza zdobyciem umiejętności zawodowych,  zapoznanie młodych ludzi z warunkami życia i nauki, sposobami spędzania wolnego czasu i zainteresowaniami rówieśników. Nasi uczniowie również wyjeżdżają do współpracujących ze Szkołą ośrodków by rozwijać swoje umiejętności zawodowe i zdobywać  cenne doświadczenia.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design