Wycieczka do Wrocławia 1 dL i 1eL

W poniedziałek 20.06. połączone siły klas 1el i dl wraz z paniami: Joanną Majewską, Anną Staszak i Hanną Stróżyk wyruszyły pociągiem do Wrocławia. Pani przewodnik przybliżyła historię miasta i pokazała miejsca, które uważała za szczególnie wartościowe. Oczywiście cały czas uczniowie spotykali słynne wrocławskie krasnale, np. krasnala więziennego (za kratami) czy krasnala przedstawiającego prof. Miodka.

wroclaw22

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia 1 dL i 1eL

Dzień Języka Rosyjskiego

6 czerwca, w dzień urodzin Aleksandra Sergiejewicza Puszkina, obchodzony jest Dzień Języka Rosyjskiego. 

 dz jez ros
W naszej szkole zaakcentujemy go w czwartek częstując wszystkich na dużych przerwach fiszkami ze słownictwem rosyjskim oraz drobnymi słodkościami. 

Przyłącz się do akcji „Kup Pan szczotkę”!

W ramach współpracy z fundacją Redemptoris Missio szkolni wolontariusze i wolontariuszki z ZSB-D ogłaszają zbiórkę szczoteczek, past do zębów i mydeł w kostce.
Dla kogo?
Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.
 kup pan szczotke

Jak dary dotrą do dzieci?
Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

Czytaj więcej: Przyłącz się do akcji „Kup Pan szczotkę”!

3 PaL na wykładach na UAM

W ubiegłu czwartek uczniowie klasy 3PaL pod opieką prof. Anny Staszak i prof. Dawida Łuczaka uczestniczyli w dwóch interesujących wykładach: „Czy niewidomi mogą oglądać filmy” oraz ,,Czy dzieci powinny jeść muchomory. O dylematach tłumaczy literatury dziecięcej”. 3paL na UAM

Czytaj więcej: 3 PaL na wykładach na UAM

III miejsce w kraju!

Z dumą informujemy, że w gronie laureatów i wyróżnionych ogólnopolskiego konkursu fizycznego "Zjawiska fizyczne wokół nas" są uczniowie naszej szkoły.

Łukasz Kuchna z kl. 1dT - laureat, 3 miejsce w kraju

Kuchna Łukasz 1dT

Weronika Jagła kl. 2cT - wyróżnienie
Daniel Kaczmarek kl. 2eL - wróżnienie
Wiktoria Riabkow kl. 3aL - wyróżnienie
Igor Wawrzyniak kl. 3PfwT - wyróżnienie
Jędrzej Woźniak kl. 1dL - wyróżnienie.

Czytaj więcej: III miejsce w kraju!

III miejsce w kraju!

Z dumą informujemy, że w gronie laureatów i wyróżnionych ogólnopolskiego konkursu fizycznego "Zjawiska fizyczne wokół nas" są uczniowie naszej szkoły.

Łukasz Kuchna z kl. 1dT - laureat, 3 miejsce w kraju

Kuchna Łukasz 1dT

Czytaj więcej: III miejsce w kraju!

1 aT na spacerze edukacyjnym

Klasa 1aT pod opieką prof Tomasza Trelki, Magdaleny Różak i Wiktorii Gąsiorowskiej w ramach zajęć praktycznych poznali strukturę i zieleń parków Poznania.

Zrzut ekranu 2022 06 01 094757

Czytaj więcej: 1 aT na spacerze edukacyjnym

Dzień Cyrylicy

DZIEŃ CYRYLICY był co prawda 24 maja, ale w naszej szkole świętowaliśmy go w czwartek, 26. Laureatki konkursu kaligraficznego "Cyrylica? - to proste!" otrzymały dyplomy i nagrody*, a wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy zostali poczęstowani ciasteczkami w kształcie literek rosyjskich.
dz cyrylicy

Czytaj więcej: Dzień Cyrylicy

Klasy RESO na wykładzie

W piątek 27 maja uczniowie klas liceum - kryminologia i resocjalizacja uczestniczyli w wykładzie pt. "Wsparcie rodziny w kryzysie złożonym, związanym z izolacją penitencjarną" prowadzonym przez dr Sonię Dzierzyńską-Breś z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zrzut ekranu 2022 05 31 093514

Czytaj więcej: Klasy RESO na wykładzie

Klasy RESO na wykładzie

W  piątek 27 maja uczniowie klas liceum - kryminologia i resocjalizacja uczestniczyli w wykładzie pt. "Wsparcie rodziny w kryzysie złożonym, związanym z izolacją penitencjarną" prowadzonym przez dr Sonię Dzierzyńską-Breś z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zrzut ekranu 2022 05 31 093514

Czytaj więcej: Klasy RESO na wykładzie

Dziękujemy za sadzonki!

W ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu  otrzymaliśmy od dr inż. Piotra Czuchaja z Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Szkółkarstwa sadzonki roślin, które posadziliśmy w ogrodzie przyszkolnym

Zrzut ekranu 2022 05 26 135022

Czytaj więcej: Dziękujemy za sadzonki!

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design