Media o naszych Mistrzach

26 listopada w Gdańsku odbył się konkurs WorldSkills Poland. Jest to „inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills, które promują szkolnictwo zawodowe.” (FB - WorldSkills Poland - liderzy branż) . ZSB-D reprezentowali stolarze: Radek Kropaczewski (nauczyciel zawodu), Kacper Majorczyk i Kacper Różewski (uczniowie) oraz  Michał Jelinski (nauczyciel zawodu) w kategorii instalacje sanitarne i grzewcze.

chopaki

Sukces wielkiej rangi to zwycięstwo Michała Jelinskiego i Radka Kropaczewskiego w Gdańsku,

Tagi: WorldSkills

Czytaj więcej: Media o naszych Mistrzach

50 edycja Turnieju Budowlanego

W sobotę 15 stycznia 2022 r., na terenie naszej szkoły odbyła się jubileuszowa, 50-ta edycja, Turnieju Wiedzy i Umiejętności Budowlanych "Złota Kielnia". W konkursie wzięło udział 12 szkół z województw zachodnich Polski, reprezentowanych przez 46 uczestników startujących w 5 zawodach. Czytaj więcej. zlota kiel 01.22

50 edycja Złotej Kielni

W sobotę 15 stycznia 2022 r., na terenie naszej szkoły odbyła się jubileuszowa, 50-ta edycja, Turnieju Wiedzy i Umiejętności Budowlanych "Złota Kielnia". W konkursie wzięło udział 12 szkół z województw zachodnich Polski, reprezentowanych przez 46 uczestników startujących w 5 zawodach. 

zlota kiel 22

Czytaj więcej: 50 edycja Złotej Kielni

Baśnie Braci Grimm po niemiecku

W dn. 13.01.2021 uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w konkursie pięknego czytania „Schön auf Deutsch vorlesen”. W tym roku chętne osoby prezentowali fragmenty baśni Braci Grimm pt. „Rotkäppchen”. Czer kapt 

Czytaj więcej: Baśnie Braci Grimm po niemiecku

Zimowe leśne obserwacje - konkurs fotograficzny

Zapraszamy wszystkich do udziału w zimowym konkursie fotograficznym "Zimowe leśne obserwacje"! Jesteś wrażliwy na piękno przyrody, a zimowe klimaty zmiękczają twoje serduszko? Ten konkurs jest dla ciebie! Biegnij w las, chwyć za aparat lub smartfon i pstrykaj! Tematem konkursu jest sceneria leśna o dowolnej porze dnia, fotografie ukazywać mają uroki zimowej pory roku. Regulamin konkursu - link

Zimowe leśne obserwacje

Tagi: konkurs fotograficzny

Czytaj więcej: Zimowe leśne obserwacje - konkurs fotograficzny

ANTY-SMOG! 3PaT na wykładzie

13 stycznia 2022 r. uczennice klasy 3PaT pod opieką Pani Karoliny Wojcieszak i Pani Wiktorii Gąsiorowskiej uczestniczyły w zajęciach wykładowych w ramach dnia „ANTY-SMOG”w Katedrze Inżynierii Biosystemów na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Zrzut ekranu 2022 01 13 172225

Czytaj więcej: ANTY-SMOG! 3PaT na wykładzie

ANTY-SMOG wykład na UP

13 stycznia 2022 r. uczennice klasy 3PaT pod opieką Pani Karoliny Wojcieszak i Pani Wiktorii Gąsiorowskiej uczestniczyły w zajęciach wykładowych w ramach dnia „ANTY-SMOG”w Katedrze Inżynierii Biosystemów na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Zrzut ekranu 2022 01 13 172225

Czytaj więcej: ANTY-SMOG wykład na UP

Konkurs kartkę walentynkową

Nauczyciele jezyków obcych ogłaszają konkurs plastyczny na językową kartkę walentynkową. Czytaj więcej.

językowa kartka walentynkowa

 

Konkurs plastyczny na językową kartkę walentynkową

Jesteś uczniwm klasy pierwszej bądź drugiej? Przygotuj własnoręcznie szatę graficzną, wpisz na pierwszej stronie hasło, a w środku tekst życzeń po angielsku, niemiecku bądź rosyjsku* i przynieś swoją podpisaną pracę do środy 9 lutego 2022 r. nauczycielowi języka obcego.

językowa kartka walentynkowa

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny na językową kartkę walentynkową

Konferencja Monter EXPO

Z przyjemnością informujemy, że 17 stycznia 2022 roku o godzinie 11:00 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca projektu Monter EXPO.

Na konferencji zostanie przedstawiona geneza projektu Monter EXPO, korzyści z nauki w nowych zawodach, perspektywy zatrudnienia i rozwoju zawodowego w branży targowej i eventowej.  

Wydarzenie będzie również transmitowane on-line na profilu FB Polskiej Izby Przemysłu Targowego - link do wydarzenia

monter zrzut

Tagi: Monter EXPO monter konstrukcji targowo-wystawienniczych technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego Polska Izba Przemysłu Targowego

Czytaj więcej: Konferencja Monter EXPO

Pomagamy w organizacji Wigilii dla Ubogich

W dniu 23.12.2021 r. członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu, uczennice klasy 3PaL, wzięły udział w kilkugodzinnej, charytatywnej akcji przygotowania paczek żywnościowych dla osób bezdomnych i potrzebujących w ramach Wigilii dla Ubogich. 

wiig

Czytaj więcej: Pomagamy w organizacji Wigilii dla Ubogich

Kącik języka niemieckiego

Willkommen!

Miło nam przedstawić nasz nowo otwarty kącik języka niemieckiego #.de

Pojawią się tutaj różne ciekawostki, informacje i zagadki językowe.

Zachęcamy Was do zaglądania do #.de

Wkrótce pierwsza zagadka ale zanim ją poznacie chcemy życzyć Wam:

Zrzut ekranu 2021 12 23 090458

Czytaj więcej: Kącik języka niemieckiego

Szkolny konkurs Sudoku

Wczoraj w szkole odbył się szkolny konkurs Sudoku. Jest to 1 etap - eliminacje do 2 Międzyszkolnego Konkursu Sudoku.
2 etap naszego szkolnego konkursu zaplanowany jest na 2 lutego 2022 r.

Konkurs Sudoku w ZSBD 21Wyniki - klik.

Dziewczyny z 1DL pomagały w siedzibie fundacji

W dniach 13-16.12.2021 r. uczennice klasy 1dL, członkinie szkolnego koła wolontariatu, odwiedziły siedzibę fundacji pomocy humanitarnej "Redemptoris Missio" w Poznaniu i pomagały w sortowaniu oraz pakowaniu opatrunków, których zbiórkę organizowali m. in. wolontariusze z ZSB-D.

265197807 320483116413576 7683494892758839470 n

Czytaj więcej: Dziewczyny z 1DL pomagały w siedzibie fundacji

Choinka Matematyczna

W dniach 15.11 -15.12 br. w szkole odbył się konkurs Choinka Matematyczna.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 17 grudnia 2021 r.
Lista uczestików - klik

Prace uczniów
Choinka matematyczna

POWRÓT DO PANEM, czyli konkurs z serią Igrzyska śmierci

Dziękujemy za nadesłane prace. Część z nich znajdziecie w tym albumie. Pozostalę dołączą do niego wkrótce, a wszystkie zostaną przesłane do organizatora konkursu. A potem już tylko ... oczekiwanie na nagrody!

Zapraszamy do udziału w konkursie, który polega na stworzeniu tła plakatu promującego serię Igrzyska śmierci. Na zwycięskie projekty organizator konkursu naniesie hasło reklamowe oraz patronów konkursu. Dlatego tak ważne jest, by zapoznać się z wzorem zamieszczonym w załączniku regulaminu.

grafika konkursu

 

Czytaj więcej: POWRÓT DO PANEM, czyli konkurs z serią Igrzyska śmierci

Szkolenie dla wolontariuszy

W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat poprzednich, w szkole działa koło wolontariuszy, które wraz z opiekunami organizuje przeróżne akcje charytatywne, wspomagające instytucje dobroczynne i ludzi potrzebujących. 

szkol 1

 

Czytaj więcej: Szkolenie dla wolontariuszy

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design