• Start
  • Aktualności
  • Przygoda ze Zwiadowcami - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Przygoda ze Zwiadowcami - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Zadanie 2. Zwiadowcy są wśród nas - czytamy i działamy*.

1. Spośród uczniów wyłoniła się czteroosobowa grupka szkolnych Zwiadowców - Dominika, Julia, Jan i Igor podjęli się przygotowania prezentacji PowerPoint o cyklu „Zwiadowcy” - i przedstawieniu jej uczniom klas pierwszych podczas spotkania w auli szkolnej. 
W prezentację wplecione były fragmenty utworów  rapera MC Sobieski z Kalisza inspirowanych literaturą Johna Flanagana -  oraz fragment wywiadu z Johnem Flanaganem przeprowadzony przez Wydawnictwo Jaguar.
Spotkanie, podczas którego szkolni Zwiadowcy ubrani w długie peleryny i wyposażeni w niektóre akcesoria zwiadowców (łuk, saksę i nóże (wykonane przez uczniów ze sklejki), spodnie, buty, karwasze oraz dębowe liście), przedstawiali Prezentację PP, pokazywali akcesoria i prezentowali umiejętności zwiadowców, zakończyło się quizem Kahoot dla obecnych na widowni uczniów. Przedstawiciele poszczególnych klas (na każdej godzinie) odpowiadali na pytania, a zwycięska klasa otrzymała paczkę cukierków (niestety, nie kawowych, młodzież nie lubi kawy)

Gorąco gratulujemy klasom 1 eL oraz 1 dT, które wygrały potyczki Kahoot, który odbył się na zakończenie spotkania "Przygoda ze Zwiadowcami".

1dT
przygoda-ze-zwiadowcami-ZSB-D-25
 

 

----------------------------------------------------------

2. W środę, 29 września 2021 r., podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, nastąpiło podsumowanie akcji „Przygoda ze Zwiadowcami”. O godz. 10.40, w każdej sali lekcyjnej, podczas lekcji uczniowie wszystkich klas, czytali głośno, pojedynczo lub chórem, fragment pierwszej części „Zwiadowców” – „Ruiny Gorlanu”. Był to początek 14. rozdziału, ulubiony fragment Igora - opis próby zaprzyjaźnienia się Willa z konikiem Wyrwijem. 

przygoda-ze-zwiadowcami-ZSB-D-16
przygoda-ze-zwiadowcami-ZSB-D-7
przygoda-ze-zwiadowcami-ZSB-D-8


Tego samego dnia, podczas przerw, w auli szkolnej, tak, by mogli usłyszeć je pozostali uczniowie, odtwarzane były fragmenty utworów, wspomnianego wcześniej rapera MC Sobieski, a na ekranie telewizora, w holu szkoły, pojawiały się okładki poszczególnych książek z cyklu „Zwiadowcy” – Johna Flanagana 


Na podsumowanie akcji "Przygoda ze Zwiadowcami", do przesłania, jako sprawozdanie z działań powstał krótki filmik, zamieszczony na szkolnym kanale youtube 

Efektem działań konkursowych jest wzmożone zainteresowanie cyklem „Zwiadowcy” oraz seriami „Wczesne lata” i „Drużyna”, liczba wypożyczeń wzrasta … ;-)

 

*Wszystkie działania odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prezentacja przygotowana przez szkolnych Zwiadowców o serii "Zwiadowcy" Johna Flanagana

Film na podsumowanie akcji "Przygoda ze Zwiadowcami"

-----------------------------------------------------

Nasza szkoła bierze udział w konkursie czytelniczym  PRZYGODA ZE ZWIADOWCAMI organizowanym przez Wydawnictwo Jaguar. przygoda

Wtorek, 28 września 2021 r uczniowie – Zwiadowcy – w auli zaprezentują serię książek Johna Flanagana „ZWIADOWCY” swoim młodszym kolegom.
godz. 11.30: kl. 1 bT, kl. 1 cfT, kl. 1 dT
godz. 12.20:  kl. 1 dL, kl. 1 eL, 1 aT

Środa,  29 września 2021 r. obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.
godz. 10.40 – wszyscy uczniowie będą czytać fragment pierwszej części serii „Zwiadowcy - Ruiny Gorlanu”, głośno, od początku rozdziału, po kolei, po 2-3 zdania, ok. 10-15 min.
godz. 10.25 i 13.05 w auli szkolnej usłyszymy fragmenty utworów rapera MC Sobieski inspirowane literaturą Johna Flanagana, a na ekranie telewizora w holu szkoły pojawią się okładki książek z serii „Zwiadowcy”. 

zwiadowcy mniejszy plik

Fotorelacja

Fragment książki do wspólnego, głośnego czytania - John Flanagan- "Zwiadowcy - Ruiny Gorlanu"

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design