Technicy architektury krajobrazu na Cytadeli

W piątek 15 października grupa uczniów uczących się w zawodzie technik architektury krajobrazu pod opieką Pani Karoliny Wojcieszak i Pani Wiktorii Gąsiorowskiej uczestniczyła w zajęciach praktycznych w Parku Cytadela. 

cytadela

Uczniowie dowiedzieli się co to jest rosarium, kwietnik, rabata, poznali podstawowe grupy odmianowe róż, gatunki roślin sezonowych, które wykorzystuje się na kwietniki oraz gatunki traw ozdobnych, które tej porze roku zdobią rabaty swoimi pięknymi kwiatostanami.
Spacerując po Parku Cytadela nie sposób nie zwrócić uwagi na wspaniałą instalację wielkiej artystki Magdaleny Abakanowicz "Nierozpoznani". Instalacja składa się z 112 oddzielnych rzeźb, odlewów żeliwnych przedstawiających antropomorficzne figury - sylwetki pozbawione głów i rąk. Owe postacie mówią o fenomenie życia, przerwana i opisują dramatyczną obecność człowieka we współczesnym świecie. Uczniowie klasy 1 cfT kreatywnie i spontanicznie przedstawili performance tej instalacji. Oto krótka fotorelacja - link.

Tagi: technik architektury krajobrazu cytadela Abakanowicz

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design