Wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Drewnie

Stanisław Ufnalski, uczeń naszego technikum zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Wiedzy o Drewnie!
Konkurs organizowany jest przez Wydział Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Spośród trzystu uczestników konkursu dwoje uczniów klasy 4PdT (technik technologii drewna), Michalina Cichocka i Stanisław Ufnalski zakwalifikowało się do 2 etapu konkurs...

Zrzut ekranu 2023 06 14 084114

 

Tagi: konkurs, SGGW ogólnopolski konkurs wiedzy o drewnie

Czytaj więcej: Wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Drewnie

Bierzemy udział w projekcie "Klasa Festool"

Miło nam poinformować, że w dniu 9 listopada w siedzibie firmy Festool Polska Sp. z o. o. przy ul. Kolumbijskiej w Warszawie zawarte zostało Porozumienie w sprawie współpracy przy elitarnym projekcie „Klasa Festool”.
Tym samym nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Festool - firmą produkującą wysokiej jakości elektronarzędzia dla profesjonalistów z branży: stolarzy, cieśli i firm remontowo-budowlanych.

Zrzut ekranu 2022 11 14 132221

Tagi: technik technologii drewna, FESTOOL Festool Polska Klasa Festool

Czytaj więcej: Bierzemy udział w projekcie "Klasa Festool"

Drzewiarze na wycieczce przedmiotowej

W czwartek, 27 października 2022 r., klasa 4 PdT pod opieką p. Doroty Stęsik, była  na wycieczce przedmiotowej w firmie JAF Polska, w jej oddziale w Gądkach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linią technologiczną do obróbki płyt drewnopochodnych.

 4pdt JAF Polska 17

Fotorelacja

Byliśmy na targach DREMA

W dniach 13-16 września 2022 r. na terenie MTP odbyły Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Jest to prestiżowe wydarzenie dedykowane branży drzewnej, jedno z najważniejszych tego typu na świecie i tym samym idealna okazja, by uczennice i uczniowie kształcący się w zawodach drzewnych zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami.

Zrzut ekranu 2022 09 20 144906

Tagi: wyczarowane z drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu fabryka mebli na żywo Technologia drewna

Czytaj więcej: Byliśmy na targach DREMA

Dni Drzewiarza 2022

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem Dni Drzewiarza 2022 r.

. Dni Drzewiarza

Targi DREMA - Wyróżnienie dla Alicji

Jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.  W bieżącym roku w finale prezentowano 16 prac uczniowskich.

alicja

Naszą szkołę reprezentowało 5 prac:
1. Parasolka
    WYKONAŁA: Alicja Rerua kl IVdfwT
2. Pęknięta żarówka
    WYKONAŁ: Stanisław Herda kl IVfwT
3. Magnetofon
    WYKONAŁ:  Patryk Kwiatkowski kl IVdfwT
4. Ludzik Lego
    WYKONAŁ: Paweł Fabjańczyk kl IVdfwT    
5. Telewizor
    WYKONAŁ: Dawid Koperski kl IIIPdT   

Czytaj więcej: Targi DREMA - Wyróżnienie dla Alicji

Dni Drzewiarza 2021 - wyniki

W ramach czerwcowych Dni Drzewiarza w ZSB-D w roku szkolnym 2020/21 odbył Szkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności Zawodowych. Zwycięzcą został uczeń klasy 3dfwT Patryk Kwiatkowski. Uczniowie rywalizowali również w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną o tematyce drzewnej. Wygrała Aleksandra Potębska z klasy 2PdT. Zorganizowano też wystawę prac uczniowskich wykonanych na ubiegłoroczną i tegoroczną edycję konkursu „Wyczarowane z Drewna”. Komisja Konkursowa wyłoniła najlepsze prace „wyczarowane z drewna” w roku szkolnym 2020/21. Oto one:

Czytaj więcej: Dni Drzewiarza 2021 - wyniki

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design