Zakończyły się Dni Drzewiarza w ZSB-D w roku szkolnym 2017/18

    14 marca 2018 r. w godz. 8.50-9.35 w świetlicy szkolnej odbył się finał XVII Szkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Zawodowych. Udział wzięły dwie trzyosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach. Zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy IVbdfT: Adam Olejniczak, Bartosz Roeder i Adam Grzegorzek. Nagrodami dla nich były elektronarzędzia ufundowane przez Radę Rodziców.

dni drzewiarza 2018


    15 marca 2018 r. w godz. 8.50-10.25 w świetlicy szkolnej odbył się wykład z pokazem, który przeprowadzili przedstawiciele firmy MELIŃSKI MINUTH POZNAŃ. Firma zajmuje się aranżacją i wykonywaniem stoisk targowych. W pokazie  uczestniczyli uczniowie klas technikum i szkoły zawodowej. Po bardzo ciekawym wykładzie przedstawiciele firmy zorganizowali dla uczniów konkurs z nagrodami.
    16 marca 2018 r. w godz. 8.50-10.25 w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja połączona z pokazem na temat najnowszych obrabiarek. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele firmy SCM Group, którzy także zorganizowali konkurs dla naszych uczniów i ufundowali cenne nagrody. Zwycięzcą konkursu został Kacper Twaróg z IdT., który w nagrodę pojedzie na praktyki do miejscowości Rimini we Włoszech. Dodatkowo 11 uczniów otrzymało nagrody rzeczowe. W pokazie uczestniczyli uczniowie technikum i szkoły zawodowej.
    Podczas Dni Drzewiarza można było obejrzeć wystawę prac uczniowskich wykonanych na tegoroczną edycję konkursu „Wyczarowane z Drewna”. Komisja Konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Oto one:
    1 miejsce – frezarka dolnowrzecionowa, autor: Maciej Roj, klasa IIIdfT
    2 miejsce – czajnik, autor: Hubert Szelc, klasa IIIdfT
    3 miejsce – żelazko, autor: Radosław Kropaczewski, klasa IIIdfT
    wyróżnienie – kuchenka gazowa, autor: Bartosz Sowiński, klasa IIdT    
    wyróżnienie – czołg, autor: Szymon Schmidt, klasa IdfT.

prace-na-konkurs--WzD-1
prace-na-konkurs--WzD-2
prace-na-konkurs--WzD-3
prace-na-konkurs--WzD-4
prace-na-konkurs--WzD-5

Wymienieni uczniowie otrzymali jako nagrody elektronarzędzia stolarskie ufundowane przez firmę SOWSTOL z Zamysłowa oraz Radę Rodziców.

Więcej zdjęć.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design