Alicja z kl. 2 dwT zdobyła wyróżnienie

Tak, jak co roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.

listwa alicja r W bieżącym roku szkołę reprezentowały 3 prace:
1. Listwa stabilizująca - wykonała: Alicja Rerus kl. II dwT
2. Grill - wykonał: Jakub Jóźwiak kl. III dT
3. Pistolet - wykonał: Kacper Twaróg kl. III dT

 

Prace wykonano z drewna za pomocą obróbki ręcznej oraz maszynowej (piłowanie, struganie, toczenie oraz szlifowanie). Z radością informujemy, że praca „Listwa stabilizująca” uzyskała wyróżnienie. Jej autorka otrzymała w nagrodę wiertarko-wkrętarkę oraz dyplom. Pozostali nasi uczniowie otrzymali dyplomy. Wystawa prac uczestników oraz ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas targów „Drema – Furnica”, piątek 13 września 2019 r. W nagrodę za udział w konkursie szkoła otrzymała ponadto roczną darmową prenumeratę pism: „Meblarstwo” i „Gazeta Przemysłu Drzewnego”.

Gratulujemy!

Fotogaleria

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design