Gratulacje dla drzewiarzy

Tak jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.  W bieżącym roku w finale prezentowano 14 prac uczniowskich. Naszą szkołę reprezentowało 7 prac:

Alicja urzdzenie-wielofunkcyjne
Diament
Zrzut-ekranu-2021-03-22-120115
akordeon

 

1. Urządzenie wielofunkcyjne
    WYKONAŁA: Alicja Rerus, kl. IIIdfwT
    2. Żarówka
    WYKONAŁ: Adam Zasuwik, kl. IIIdfwT
    3. Diament
    WYKONAŁ:  Jan Janicki, kl. IIIdfwT
    4. Akordeon
    WYKONAŁ: Paweł Fabjańczyk, kl. IIIdfwT    
    5. Łożysko toczne
    WYKONAŁA: Dominika Chudziak, kl. IVdT    
    6. Aparat fotograficzny
    WYKONAŁ: Mikołaj Wyzuj,  kl. IIIdfwT
    7. Strug
    WYKONAŁ: Patryk Kwiatkowski,  kl. IIIdfwT

     Prace wykonano z  drewna  za pomocą obróbki ręcznej oraz  maszynowej (piłowanie, struganie, toczenie oraz szlifowanie). Z radością informujemy, że prace: „Żarówka" oraz "Urządzenie wielofunkcyjne"  zostały wyróżnione. Ich autorzy otrzymali w nagrodę elektronarzędzia firmy Hikoki oraz dyplomy. Pozostali nasi uczniowie otrzymali upominki i dyplomy. Wystawa prac uczestników oraz ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas targów „Drema – Furnica” w dniu 18 września 2020 r.. Na zdjęciach zaprezentowano prace naszych uczniów oraz moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.  
W klasyfikacji szkół zajęliśmy trzecie miejsce w skali kraju otrzymaliśmy talon na zakup elektronarzędzi o wartości 3260 zł.

Fotogaleria

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design