Targi DREMA - Wyróżnienie dla Alicji

Jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Wyczarowane z drewna” organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.  W bieżącym roku w finale prezentowano 16 prac uczniowskich.

alicja

Naszą szkołę reprezentowało 5 prac:
1. Parasolka
    WYKONAŁA: Alicja Rerua kl IVdfwT
2. Pęknięta żarówka
    WYKONAŁ: Stanisław Herda kl IVfwT
3. Magnetofon
    WYKONAŁ:  Patryk Kwiatkowski kl IVdfwT
4. Ludzik Lego
    WYKONAŁ: Paweł Fabjańczyk kl IVdfwT    
5. Telewizor
    WYKONAŁ: Dawid Koperski kl IIIPdT   

 

Prace wykonano z  drewna  za pomocą obróbki ręcznej oraz  maszynowej (piłowanie, struganie, toczenie oraz szlifowanie). Z radością informujemy, że  praca:  "Parasolka"  została wyróżniona. Autorka otrzymała w nagrodę elektronarzędzie firmy Hikoki oraz dyplomy. Pozostali nasi uczniowie otrzymali upominki i dyplomy. Wystawa prac uczestników oraz ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas targów „Drema – Furnica” w dniu 17 września 2021.

W klasyfikacji szkól zajęliśmy trzecie miejsce w skali kraju  otrzymaliśmy talon na zakup elektronarzędzi o wartości 3260zł.

Na zdjęciach zaprezentowano prace naszych uczniów oraz moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.  Serdecznie GRATULUJEMY!

Więcej zdjęć

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design