Byliśmy na targach DREMA

W dniach 13-16 września 2022 r. na terenie MTP odbyły Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Jest to prestiżowe wydarzenie dedykowane branży drzewnej, jedno z najważniejszych tego typu na świecie i tym samym idealna okazja, by uczennice i uczniowie kształcący się w zawodach drzewnych zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami.

Zrzut ekranu 2022 09 20 144906


Jak co roku uczennice i uczniowie naszego Technikum Budowlano-Drzewnego w zawodzie technik technologii drewna wraz z opiekunami brali aktywny udział w Targach DREMA – nie tylko jako zwiedzający! Nasi uczniowie  wraz ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunkach Technologia Drewna oraz Projektowanie Mebli tworzyli „Fabrykę Mebli na Żywo”. W ramach tego przedsięwzięcia przez 3 dni trwania DREMY wspólnymi siłami tworzyli piękne meble, które następnie przekazane zostały dzieciom z domów dziecka w Ukrainie. Nie 30, jak wstępnie planowano, ale ostatecznie sto zestawów mebli wyjechało z Poznania do Ukrainy, gdzie trafią do domu dziecka we Lwowie, w którym przebywają także dzieci z Ługańska i Doniecka. „Fabryka Mebli na Żywo” była pod wieloma względami wspaniałym i wartościowym wydarzeniem dla uczennic i uczniów klas 2,3 i 4 dT.
W ostatnim dniu targów DREMA rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „Wyczarowane  z drewna” na oryginalną pracę wykonaną z drewna. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół branżowych i techników przez wydawnictwo „Inwestor”. Podczas targów zaprezentowano 12 prac, w tym aż 5 wykonanych przez uczennice i uczniów naszej szkoły! Miło nam poinformować, że trzecie miejsce zdobyła praca „Monstera” wykonana przez Aleksandrę Potębską z klasy 4PdT. W kategorii szkół zajęliśmy zaszczytne 3 miejsce . Nagroda dla szkoły to bon na zakup elektronarzędzi firmy Hikoki oraz prenumerata czasopism branżowych.b

Tagi: wyczarowane z drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu fabryka mebli na żywo Technologia drewna

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design