Junkers po raz trzeci

Program „Junkers szkoli” jest z nami już od trzech lat. W tym roku w szranki stanęli uczniowie trzech klas uczący się w zawodzie technik urządzeń sanitarnych (Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych na Raszynie w Poznaniu). W ramach programu młodzi instalatorzy przystępowali do trzech zdalnych testów o tematyce: techniki kondensacyjne, techniki solarne, pompy ciepła. Za zwycięstwo w każdym z testów uczestnicy mogli wygrać cenne urządzenia firmy Bosch. W tym roku wszystkie nagrody zdobył Szymon Domagała.

Technik-instalacji-sanitarnych-ZSB-D -Junkers-1
Technik-instalacji-sanitarnych-ZSB-D -Junkers-2

Dodatkowo, w ramach nagrody specjalnej, Szymon uczestniczył w warsztatach w siedzibie firmy Junkers w Poznaniu, podczas których dowiedział się, jak funkcjonują pompy ciepła, a także miał możliwość poznać i uruchamiać takie urządzenia.
Co roku uczniowie rywalizują nie tylko o pierwsze miejsce w szkole, ale także o zwycięstwo wśród wszystkich uczestników programu. Szymon w tej edycji zdobył I miejsce na 274 startujących, wygrywając cenne nagrody rzeczowe oraz szkolenie na uprawnienia gazowe i energetyczne. 25 maja w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom.

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design