• Start
  • Biblioteka
  • Narodowe Czytanie 2022 - „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Narodowe Czytanie 2022 - „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

W minioną sobotę, 3 września 2022 r., miłośnicy poezji Adama Mickiewicza zebrali się w Sali Spotkań Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, by włączyć się w zainicjowane przez Prezydenta RP Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”. narod czyt

Wśród uczestników tego wydarzenia, obok Wicewojewody Wielkopolskiego – pani Beaty Maszewskiej, Wicekuratora Oświaty – pani Aleksandry Kuź, a także przedstawicieli dyrekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu – pani Agnieszki Purgat i pani Renaty Jaskólskiej-Sobczak, znaleźli się także przedstawiciele naszej szkoły: pan dyrektor Tomasz Szłapiński, pani wicedyrektor Małgorzata Olejniczak, nauczyciele i przede wszystkim uczniowie, którzy stali się w tym roku współorganizatorami tego wyjątkowego spotkania z poezją Wieszcza. Razem z koleżankami i kolegami z ZSB nr 1 w Poznaniu, pięknie ubrani w stroje z epoki, zaprezentowali swoje ulubione ballady Adama Mickiewicza – pełne dramatycznych zdarzeń „Lilie”, przepełnione grozą „To lubię!” i wyjątkowo optymistyczny w swej wymowie „Powrót taty”, a następnie wysłuchali znanego chyba wszystkim utworu „Świtezianka” w wykonaniu zaproszonych gości. Okazało się, że poezja opublikowana 200 lat temu nadal porusza, a jej wymowa wcale nie straciła na aktualności. Odczytaniu tekstów towarzyszył pokaz zainspirowanych nimi prac plastycznych, który dowiódł, że nasi uczniowie skrywają wiele talentów i dysponują ogromną wrażliwością na piękno.
Przypominamy – trwa Rok Romantyzmu Polskiego, czytajmy zatem nie tylko „Ballady i romanse”, ale i inne wybitne dzieła tej epoki! Naprawdę warto!

Fotorelacja

W akcji Narodowego Czytania nasza szkoła wzięła udział po raz drugi. Zostaliśmy zaproszeni w ubiegłym roku i wtedy czytaliśmy "Morlaność pani dulskiej." Czytaj więcej

W minioną sobotę, 3 września 2022 r., miłośnicy poezji Adama Mickiewicza zebrali się w Sali Spotkań Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, by włączyć się w zainicjowane przez Prezydenta RP Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”. Wśród uczestników tego wydarzenia, obok Wicewojewody Wielkopolskiego – pani Beaty Maszewskiej, Wicekuratora Oświaty – pani Aleksandry Kuź, a także przedstawicieli dyrekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu – pani Agnieszki Purgat i pani Renaty Jaskólskiej-Sobczak, znaleźli się także przedstawiciele naszej szkoły: pan dyrektor Tomasz Szłapiński, pani wicedyrektor Małgorzata Olejniczak, nauczyciele i przede wszystkim uczniowie, którzy stali się w tym roku współorganizatorami tego wyjątkowego spotkania z poezją Wieszcza. Razem z koleżankami i kolegami z ZSB nr 1 w Poznaniu, pięknie ubrani w stroje z epoki, zaprezentowali swoje ulubione ballady Adama Mickiewicza – pełne dramatycznych zdarzeń „Lilie”, przepełnione grozą „To lubię!” i wyjątkowo optymistyczny w swej wymowie „Powrót taty”, a następnie wysłuchali znanego chyba wszystkim utworu „Świtezianka” w wykonaniu zaproszonych gości. Okazało się, że poezja opublikowana 200 lat temu nadal porusza, a jej wymowa wcale nie straciła na aktualności. Odczytaniu tekstów towarzyszył pokaz zainspirowanych nimi prac plastycznych, który dowiódł, że nasi uczniowie skrywają wiele talentów i dysponują ogromną wrażliwością na piękno.

Przypominamy – trwa Rok Romantyzmu Polskiego, czytajmy zatem nie tylko „Ballady i romanse”, ale i inne wybitne dzieła tej epoki! Naprawdę warto!

  • Ostatnio zmienione .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design