• Start
  • Branżowa szkoła II stopnia

Branżowa szkoła II stopnia Poznań

Naukę w branżowej szkole II stopnia Poznań mogą podjąć absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej lub branżowej szkoły I stopnia, którzy ukończyli taką szkołę w okresie ostatnich pięciu lat i chcą kontynuować naukę zawodu wcześniej wyuczonego, w celu zdobycia w okresie dwóch lat wykształcenia średniego i tytułu technika oraz możliwości zdawania egzaminu maturalnego.

Do klasy pierwszej Branżowej Szkoły 2 stopnia w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu możemy przyjąć kandydatów, którzy chcą zdobyć niżej wymieniony zawód technika a ukończyli branżową szkołę I stopnia lub zasadniczą szkołę zawodową i posiadają niżej wymieniony zawód:
technik technologii drewna – dla posiadających zawód stolarza,
- technik budownictwa – dla posiadających zawód murarza-tynkarza, zawód betoniarza-zbrojarza lub zawód montera konstrukcji budowlanych,
technik inżynierii sanitarnej – dla posiadających zawód montera sieci i instalacji sanitarnych,
- technik robót wykończeniowych w budownictwie -  dla posiadających zawód montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Nauka w naszej Branżowej Szkole 2 stopnia będzie prowadzona w formie zaocznej, a więc istnieje możliwość połączenia jej z pracą zawodową.
Zajęcia będą odbywały się w piątki w godz. 15.00 – 20.55 i w soboty w godz. 8.00 – 16.35, średnio dwa lub trzy razy w miesiącu.
Kształcenie będzie odbywało się w zakresie przedmiotów ogólnokształcących: język polski, język angielski lub język niemiecki (kontynuacja z poprzedniej szkoły), matematyka, informatyka oraz w zakresie przedmiotów zawodowych w zależności od zawodu, w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Zapraszamy  do  dalszej  nauki  w  naszej  szkole, by podwyższyć swoje kwalifikacje i mieć jeszcze większe szanse  na  rynku  pracy.

Kształcenie dla dorosłych w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych w Poznaniu, zarówno na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, jak i w liceum ogólnokształcącym i branżowej szkole 2 stopnia jest bezpłatne.
Więcej informacji, terminy spotkań informacyjnych.

  • Utworzono .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design