Klikaj tekst i poznawaj naszą szkołę!

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu to budynek z zapleczem boisk sportowych i przyszkolnym ogrodem. Szkoła zlokalizowana jest na poznańskim Raszynie, w pobliżu osiedla Mikołaja Kopernika, niedaleko pętli tramwajowej i autobusowej na Górczynie. Rejon szkoły jest dobrze skomunikowany z resztą miasta. Posiadamy nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz warsztaty szkolne, w których praktyki odbywają adepci prrzedmiotów zawodowych. W ciągu ostatnich dwóch lat w znacznym stopniu zmodernizowano szkolne warsztaty, dzięki dofinansowaniu z projektów unijnych za kwotę ponad 1,5 miliona złotych. ZSB-D to ponad 65 lat dobrej tradycji, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a dla Ciebie - ścieżka rozwoju, i możliwość zdobycia wykształcenia oraz zawodu cenionego na rynku pracy. Priorytetem szkoły jest solidny poziom wykształcenia, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych warunków nauki.

kafelek DO

Na początek zapoznaj się z ofertą XXVIII Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Budowlano-Drzewnego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Bardzo możliwe, że poznaliśmy się na warsztatach z doradztwa zawodowego lub spotkaliśmy się na Targach Edukacyjnych, jeśli nie, to nasze foldery reklamowe znajdziesz tutaj.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz naukę w technikum, szkole branżowej, czy klasie prawnej – kryminologia i resocjalizacja w naszym liceum, damy Ci możliwość rozwoju pasji i talentów. Szkoła bierze udział w licznych projektach, umożliwiających m. in. zagraniczne staże zawodowe i szkolenia. Młodzi adepci zawodów budowlanych, drzewnych i architektury krajobrazu mogą korzystać z bogatej oferty wymian i wyjazdów m. in. do Włoch i Wielkiej Brytanii w ramach europejskiego programu edukacyjnego ERASMUS+. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami prawnymi, instytucjami kultury, oraz przedsiębiorstwami uczniowie mają okazję uczestniczyć w konferencjach, prelekcjach, wykładach, szkoleniach i pokazach branżowych, technicy architektury krajobrazu już od lat realizują praktyki m.in. w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego odbywają cyklicznie spotkania z sędziami, prawnikami oraz oglądają spektakle teatralne. W dobie nauki „na odległość” szkoła stara się zapewnić uczniom podobne atrakcje w formie zdalnej.

Nie samą nauką uczeń żyje! W ZSB-D dobrze wiemy, jak ważne jest rozwijanie empatii, dlatego bardzo często angażujemy – nierzadko całą szkolną społeczność – we wszelkie działania charytatywne i proekologiczne. Zachęcamy - sprawdź sam, jak  #zsbdpomaga .

ZSB-D to bez wątpienia  miejsce z duszą. Liczne wydarzenia, koła zainteresowań, wyjazdy edukacyjne, przytulna biblioteka ze stale uzupełnianym księgozbiorem, prężnie działająca sekcja sportowa, darmowe wi-fi, szkolna Strefa Chillout… to także Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego!

Zapraszamy na  STACJONARNE Drzwi Otwarte w ZSB-D na Raszynie, które odbędą się w poniedziałek 31 maja w godzinach 17:00-20:00/

Do zobaczenia!

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design