Klikaj tekst i poznawaj naszą szkołę!

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu to budynek z zapleczem boisk sportowych i przyszkolnym ogrodem. Szkoła zlokalizowana jest na poznańskim Raszynie, w pobliżu osiedla Mikołaja Kopernika, niedaleko pętli tramwajowej i autobusowej na Górczynie. Rejon szkoły jest dobrze skomunikowany z resztą miasta. Posiadamy nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz warsztaty szkolne, w których praktyki odbywają adepci przedmiotów zawodowych. W ciągu ostatnich dwóch lat w znacznym stopniu zmodernizowano szkolne warsztaty dzięki dofinansowaniu z projektów unijnych za kwotę ponad 1,5 miliona złotych. ZSB-D to ponad 65 lat dobrej tradycji, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a dla Ciebie - ścieżka rozwoju i możliwość zdobycia wykształcenia oraz zawodu cenionego na rynku pracy. Priorytetem szkoły jest solidny poziom wykształcenia przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych warunków nauki.

Na początek zapoznaj się z ofertą XXVIII Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Budowlano-Drzewnego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Bardzo możliwe, że poznaliśmy się na warsztatach z doradztwa zawodowego lub spotkaliśmy się na Targach Edukacyjnych, jeśli nie, to nasze foldery reklamowe znajdziesz tutaj.

Niezależnie od tego czy wybierzesz naukę w technikum, szkole branżowej, czy liceum - klasie prawnej – kryminologia i resocjalizacja lub klasie psychologicznej - psychologia i resocjalizacja damy Ci możliwość rozwoju pasji i talentów. Szkoła bierze udział w licznych projektach, umożliwiających m. in. zagraniczne staże zawodowe i szkolenia. Młodzi adepci zawodów budowlanych, drzewnych i architektury krajobrazu mogą korzystać z bogatej oferty wymian i wyjazdów m. in. do Włoch i Hiszpanii w ramach europejskiego programu edukacyjnego ERASMUS+. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami prawnymi, instytucjami kultury oraz przedsiębiorstwami uczniowie mają okazję uczestniczyć w konferencjach, prelekcjach, wykładach, szkoleniach i pokazach branżowych. Technicy architektury krajobrazu już od lat realizują praktyki m.in. w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego odbywają cyklicznie spotkania z sędziami, prawnikami oraz oglądają spektakle teatralne. W dobie nauki „na odległość” szkoła starała się zapewnić uczniom podobne atrakcje w formie zdalnej.

Nie samą nauką uczeń żyje! W ZSB-D dobrze wiemy, jak ważne jest rozwijanie empatii, dlatego bardzo często angażujemy – nierzadko całą szkolną społeczność – we wszelkie działania charytatywne i proekologiczne. Zachęcamy - sprawdź sam, jak działa Szkolny Wolontariat .

ZSB-D to bez wątpienia  miejsce z duszą. Liczne wydarzenia, koła zainteresowań, wyjazdy edukacyjne, przytulna biblioteka ze stale uzupełnianym księgozbiorem, prężnie działająca sekcja sportowa, darmowe wi-fi, szkolna Strefa Chillout… to także Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego!

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w ZSB-D na Raszynie w soboty 19 marca, 23 kwietnia i 14 maja 2022 r., w godz. 9.00 - 12.00 oraz we wtorek 12 kwietnia w godz. od 16.30 - 18.00.

Do zobaczenia!

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design