Branżowa Szkoła II stopnia nr 5

Naukę w branżowej szkole II stopnia mogą podjąć absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej lub branżowej szkoły I stopnia, którzy ukończyli taką szkołę w okresie ostatnich pięciu lat i chcą kontynuować naukę zawodu wcześniej wyuczonego, w celu zdobycia w okresie dwóch lat wykształcenia średniego i tytułu technika oraz możliwości zdawania egzaminu maturalnego.

Do klasy pierwszej Branżowej Szkoły II stopnia w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych w Poznaniu możemy przyjąć kandydatów, którzy chcą zdobyć niżej wymieniony zawód technika a ukończyli branżową szkołę I stopnia lub zasadniczą szkołę zawodową  i posiadają niżej wymieniony zawód:


- technik technologii drewna – dla posiadających zawód stolarza,
- technik budownictwa – dla posiadających zawód murarza-tynkarza
lub zawód betoniarza zbrojarza
lub zawód montera konstrukcji budowlanych,
- technik inżynierii sanitarnej – dla posiadających zawód montera sieci i instalacji sanitarnych,
- technik robót wykończeniowych w budownictwie -  dla posiadających zawód montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

 

Nauka w naszej Branżowej Szkole II stopnia będzie prowadzona w formie zaocznej, a więc istnieje możliwość połączenia jej z pracą zawodową.
Zajęcia będą odbywały się w piątki w godz. 15.00 – 20.55 i w soboty w godz. 8.00 – 16.35, średnio dwa lub trzy razy w miesiącu.
Kształcenie będzie odbywało się w zakresie przedmiotów ogólnokształcących: język polski, język angielski lub język niemiecki (kontynuacja z poprzedniej szkoły), matematyka, informatyka oraz w zakresie przedmiotów zawodowych w zależności od zawodu, w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych.
Podania – zgłoszenia przyjmujemy od czerwca 2021 r.
Szybkie zgłoszenie daje większe szanse na przyjęcie i rozpoczęcie nauki.

Zapraszamy  do  dalszej  nauki  w  naszej  szkole, by  podwyższyć  swoje  kwalifikacje i  mieć  jeszcze  większe  szanse  na  rynku  pracy.

Kształcenie dla dorosłych w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych w Poznaniu, zarówno na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, jak i w liceum ogólnokształcącym i branżowej szkole II stopnia jest bezpłatne.
Dla polepszenia warunków kształcenia oczekujemy jedynie niewielkiej, dobrowolnej składki na Radę Słuchaczy działającej przy Radzie Rodziców Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych. Składka ta będzie równocześnie potwierdzeniem poważnego podejścia  do nauki i zamiaru jej ukończenia. Przeznaczana jest na drobne remonty budynku, zakup nagród dla najlepszych słuchaczy a także na pokrycie kosztów działań informacyjno – reklamowych dotyczących kształcenia dla dorosłych. Oczekujemy wpłaty: 20,00 zł (dwadzieścia złotych) jako „wpisowe”, przy składaniu dokumentów a następnie po 20,00 zł za każdy miesiąc kształcenia.
W sytuacji trudności z wpłatą składki miesięcznej istnieje możliwość indywidualnego rozstrzygnięcia sprawy.

Spotkania odbędą się w budynku Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych  w Poznaniu, przy ul. Raszyńskiej 48.
Dodatkowe informacje można również uzyskać osobiście – w sekretariacie szkoły (pod powyższym adresem) lub telefonicznie – tel. 61 861 00 27.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design