• Start
  • Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

III miejsce w kraju!

Z dumą informujemy, że w gronie laureatów i wyróżnionych ogólnopolskiego konkursu fizycznego "Zjawiska fizyczne wokół nas" są uczniowie naszej szkoły.

Łukasz Kuchna z kl. 1dT - laureat, 3 miejsce w kraju

Kuchna Łukasz 1dT

Czytaj więcej: III miejsce w kraju!

Finał Turnieju Maszyn Wiatrowych

W piątek 22.04.2022 r., Cezary Popielski z 3PbT i Zosia Szafrańska z 1dT, po opieka p. Anety Waszkowiak,  uczestniczyli w finale Turnieju Maszyn Wiatrowych w Warszawie.

final tur masz wiatr 11 cez

 

Czytaj więcej: Finał Turnieju Maszyn Wiatrowych

Finał 2. Międzyszkolnego Konkursu Sudoku

Dnia 20 kwietnia 2022 r. w XXV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbył się finał 2 Międzyszkolnego Konkursu Sudoku. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła 2, 3 i 4 miejsce!

sudoku3

Czytaj więcej: Finał 2. Międzyszkolnego Konkursu Sudoku

Sukces w etapie regionalnym Turnieju Maszyn Wiatrowych

W sobotę 2.04.2022 r., w Poznaniu - odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Naszą szkołę, pod opieką p. prof. Anety Waszkowiak, reprezentowały 4 drużyny, które zdobyły 1, 2, 12 i 14 miejsce w regionie. 

Turniej Maszyn Wiatrowych

Czytaj więcej: Sukces w etapie regionalnym Turnieju Maszyn Wiatrowych

Sukces Cezarego z kl. 3 bT w finale Turnieju Maszyn Wodnych

Uczeń kl. 3 bT Cezary Popielski zajął 2 miejsce w finale Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, który odbył się 6 listopada 2021 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do konkursu przygotowywał się pod opieką p. Anety Waszkowiak
Turniej polegał na samodzielnym wykonaniu przez uczniów maszyny wodnej (według wytycznych narzuconych przez organizatorów dotyczących maksymalnych rozmiarów), która w jak najkrótszym czasie lub zużywając jak najmniej wody wykona zadanie. Uczestnicy turnieju startowali w jednej z dwóch konkurencji:
- moc (zadanie: maszynę zawodnika napędzaną wodą, podnosi masę 2,5 kg na wysokość 4m w jak najkrótszym czasie)
oraz
- wydajność (zadanie: maszyna zawodnika napędzaną wodą, podnosi masę 2,5 kg na wysokość 4m zużywając jak najmniej wody).
Cezary startował w konkurencji na moc i uzyskał czas 8,464 czym zapewnił sobie 2 miejsce w kraju i wygrał 1500 zł. Dodatkową atrakcją dla finalistów było zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie.
Gratulujmy!.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design